Лига Шампиона: Реал и Шалке завршили посао?

Одигране су прве двије утакмице четвртфинала Лиге шампиона, а мадридски Реал и Шалке надомак су пласмана међу четири најбоља тима Европе. ’Краљевски’ клуб је предвођен Адебајором (два гола) декласирао Тотенхем са 4:0, док је Шалке изненадио браниоца титуле Интер са 5:2 на стадиону Ђузепе Меаца. Дејан Станковић дао је гол са центра у првом, али […]

уторак, април 5, 2011 / 23:56

Одигране су прве двије утакмице четвртфинала Лиге шампиона, а мадридски Реал и Шалке надомак су пласмана међу четири најбоља тима Европе.

’Краљевски’ клуб је предвођен Адебајором (два гола) декласирао Тотенхем са 4:0, док је Шалке изненадио браниоца титуле Интер са 5:2 на стадиону Ђузепе Меаца.

Дејан Станковић дао је гол са центра у првом, али се повриједио у 24. минуту. Овакав почетак није претјерано уздрмао играче Шалкеа, који су изједначили у 17. минуту преко Жоела Матипа.

У 25. минуту Станковић је морао да напусти терен због повреде, а замијенио га је Хусин Каржа. До новог вођства "неро-азури" су дошли у 34. минуту када је Дијего Милито искористио асистенцију Естебана Камбијаса.

Гости су били упорни у намјери да изједначе прије краја полувремена, а то им је пошло за руком у 40. минуту захваљујући голу Едуа.

Интер је на почетку другог полувремена имао две добре прилике за ново вођство, али су прво Милито, а затим и Самјуел Ето били непрецизни.

Услиједио је одговор Шалкеа, који је у 53. минуту поготком шпанског ветерана Раула повео са 3:2. Када је четири минута касније ауто-гол постигао Фабио Ранокија, било је јасно да Интер не може да избјегне пораз.

"Уље на ватру" долио је Кристијан Киву у 60. минуту, када је због прекршаја над Едуом зарадио други жути картон и искључење. Управо је Еду поставио коначан резултат прецизним ударцем са ивице казненог простора у 76. минуту.

Као и у Милану, почетак утакмице у Мадриду био је веома узбудљив захваљујући домаћем тиму.

Реал је почео изузетно агресивно и у прва два минута чак три пута шутирао ка голу противника. Прву озбиљну, стопостотну шансу, Реал је искористио и повео.

Играо се четврти минут, када је после корнера са десне стране највиши у скоку био Емануел Адебајор и главом послао лопту иза леђа голмана Еурелија Гомеша.

Тотенхем је у 15. минуту остао ослабљен, пошто је други жути картон и искључење зарадио нападач Питер Крауч. Упркос томе, енглеска екипа могла је да изједначи у 30. минуту, када је у шанси био Герет Бејл чији шут је погодио спољни дио мреже.

Одличну партију Адебајор је потврдио новим поготком у 57. минуту, после центаршута Марсела. Велику победу Реала потврдио је, сјајним ударцем са дистанце, Анхел ди Марија у 72. минуту. Коначан резултат поставио је Кристијано Роналдо у 87. минуту.

У сриједу на Стамфорд бриџу играју Челси и Манчестер јунајтед, док се на Ноу кампу састају Барселона и Шахтјор из Доњецка.