Лига шампиона: Прошли Динамо и Спартак

Фудбалери украјинског Динама изборили су пласман у Лигу шампиона иако су у реваншу плеј-офа поражени у Кијеву од Менхенгладбаха са 2:1. Динамо је прошао у групну фазу због побједе у Њемачкој у првој утакмици од 3:1. У групну фазу најјачег европског такмичења прошао је и Селтик који је након тријумфа у Шведској од 2:0 идентичним […]

среда, август 29, 2012 / 23:16

Фудбалери украјинског Динама изборили су пласман у Лигу шампиона иако су у реваншу плеј-офа поражени у Кијеву од Менхенгладбаха са 2:1.

Динамо је прошао у групну фазу због побједе у Њемачкој у првој утакмици од 3:1.

У групну фазу најјачег европског такмичења прошао је и Селтик који је након тријумфа у Шведској од 2:0 идентичним резултатом савладао Хелсингборг и на свом терену.

Клуж је избацио Базел, након побједе у Швајцарској представник Румуније је код куће славио са 1:0, а Спартак је после побједе у Москви од 2:1 играо са Фенербахчеом у Истанбулу 1:1.

На дуелу у Француској између Лила и Копенхагена било је најзанимљивије. Играли су се продужеци пошто је домаћин после 90 минута има 1:0, што је резултат којим је дански тим у првој утакмици побиједио, а Лил је пролаз у Лигу шампиона обезбиједио голом у 105. минуту.

Динамо се након сјајног издање у Њемачкој коцкао пред својим навијачима. Милош Нинковић играо је само у првих 45 минута, на полувремену га је замијенио Вукојевић и тада су почели проблеми за домаћина. Аутоголом Качеридија Нијемци су у 70. минуту повели, а само осам минута касније предност је удвостручио Аранго. Ипак, два минута прије краја коначан резултат поставио је Идеје.

На дуелу у Истанбулу српски репрезентативац Милош Красић је због повреде замијењен у 16. минуту, а претходно су гости из Москве повели већ у шестом преко Арија. Соу је у 69. изједначио али руски тим се до краја одбранио и обезбиједио је пролаз даље.