Лига Шампиона: Без узбуђења, без изненађења

Фудбалери Шалкеа и Реал Мадрида пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона пошто су и у реваншима четвртфинала савладали своје противнике. Шалке је после 5:2 у Милану савладао Интер у Гелзенкирхену са 2:1, док је Реал Мадрид славио у Лондону против Тотенхема са 1:0. У првој утакмици у Мадриду било је 4:0 за тим Жозеа […]

четвртак, април 14, 2011 / 00:17

Фудбалери Шалкеа и Реал Мадрида пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона пошто су и у реваншима четвртфинала савладали своје противнике.

Шалке је после 5:2 у Милану савладао Интер у Гелзенкирхену са 2:1, док је Реал Мадрид славио у Лондону против Тотенхема са 1:0.

У првој утакмици у Мадриду било је 4:0 за тим Жозеа Муриња. На утакмици у Њемачкој голове за домаћина постигли су Раул и Хеведес, док је једини стријелац за сада већ бившег првака Европе био Тијаго Мота. Меч у Лондону одлучио је Португалац Роналдо.

Шалке тако наставља бајковит пут у Лиги шампиона, а противник у полуфиналу биће им Манчестер јунајтед предвођен Немањом Видићем и Вејном Рунијем. Са друге стране, у другом полуфиналу видјећемо још два ‘Ел Класика’ ове сезоне пошто Мадриђани иду на Барселону.

Први мечеви полуфинала играју се 26. и 27. априла, док су реванши на програму недељу дана касније.

Шалке – Интер 2:1 (7:3)

Интер је дуел у Њемачкој почео у нади да ће постићи брз погодак, али је домаћин у првих двадесетак минута то осујетио. Шалке је играо веома организовано, није превише ризиковао, што је још важније није се ни бранио, па шампион Европе у том периоду није имао прилику.

Иако је у наставку првог дијела Интер заиграо нешто боље и даље је тешко долазио у прилику да угрози гол Мануела Нојера, а десетак минута пре краја првог дела најозбиљнији томе био је Дејан Станковић. Капитен Србије упутио је сјајан ударац из кољена са око 30 метара, али је талентовани голман Шалкеа одлично одбранио и избацио лопту у корнер.

Три минута после тога поново је Станковић био у центру пажње. ’Петица’ Интера послала је одличан лоб пас у шеснаестерац за Мајкона, али се Бразилац није снашао у веома доброј позицији.

Све је практично било готово у последњем минуту првог дијела. Баумјохан је послао лопту кроз средину за Раула, одбрана Интера је несхватљиво оставила Шпанца неометаног, а бивши капитен Реала је реговао мајсторски, заломио је голмана Цезара и постигао гол за 1:0.

Био је то 71. гол рекордера у Лиги шампиона, а сјајни Шпанац се са 18 голова изједначио са Андрејом Шевченком по броју погодака у нокаут фази најјачег европског такмичења.

Почетком другог дијела умјесто Дејана Станковића у саставу Интера заиграо је Горан Пандев, а Интер је у 49. минут изједначио. После корнера који је извео Снајдер највише је скочио Лусио, а лопту је у мрежу спровео Тијаго Мота.

И у наставку меча Интер је дјеловао као екипа која не вјерује да може до великог преокрета. Иако су имали посјед лопте и неколико полу-шанси, гости из Италије нису озбиљније запретили Шалкеу, а девет минута прије краја домаћин је из полуконтре постигао и други гол. Раул је послао дивну лопту, тим додавањем је избјегао офсајд замку, а сјајан завршетак напада имао је Хеведес који је ‘бомбом’ савладао Цезара за 2:1.

До краја меча није било више стопроцентних прилика, па је тако тим из Гелзенкирхена прошао у полуфинале и обезбиједио двомеч са великим Манчестер јунајтедом.

Тотенхем – Реал Мадрид 0:1 (0:5)

Тотенхем је расположено почео утакмицу, па је већ у првих седам минута у два наврата тражио пенал. Међутим, и Мадриађани су били на висини задатка. У трећем минуту Езил је имао шансу, а у 13. и Роналдо.

Тим Харија Реднапа није одустајао и поред великог минуса, а у 26. минуту после сјајне акције Арона Ленона и повратне лопте Роман Пављученко је шутирао лоше преко гола. Само три минута касније домаћи тим је и трећи пут на мечу тражио пенал, овога пута након дуела Албиола и Пављученка.

Веома занимљиво било је у 37. и 38. минуту. Прво је Серхио Рамос покушао главом да лобује Гомеса, голман домаћина је интервенисао, али се лопта одбила до Адебајора који је шутирао поред гола. Само минут касније Тотенхем је постигао гол, али је он поништен. У акцији су учествовали Пављученко, Модрић и Бејл, а Хрват је био у недозвољеној позицији.

Већ у петом минуту наставка и ако је било дилеме она је отклоњена. Роналдо је упутио ударац ван казненог простора, Гомес је слабо реаговао и лопта је завршила у мрежи.

Мурињо је након вођства своје екипе направио неколико промјена, а дом краја утакмице и једна и друга екипа лако су могле да постигну још неки гол. Међутим, на крају је остало 1:0 што је гостима из Мадрида било сасвим довољно.