Лео Меси дошао главе Краљу

Најбољи фудбалер свијета Лионел Меси матирао је "краљевски клуб”. Барселона је захваљујући погоцима бриљантног Аргентинца у првој полуфиналној утакмици Лиге шампиона савладала Реала у Мадриду с 2:0 (0:0) и стекла огроман капитал пред реванш 4. маја на свом стадиону. Буран сусрет преломљен је у финишу, али се кључни моменат збио у 61. минуту, када је […]

четвртак, април 28, 2011 / 00:13

Буран сусрет преломљен је у финишу, али се кључни моменат збио у 61. минуту, када је у јеку Реаловог пресинга Пепе непотребно брутално ђоном стартовао на Данијела Алвеса, па му је судија Штарк потпуно оправдано показао пут у свлачионицу. Жестоко је протествовао Морињо, тако да је завршио у првом реду трибина поред своје клупе.

Гости су у вођство дошли у 76. минуту. Афелај се ослободио Марсела и убацио лопту с десне стране, а феноменални Меси је утрчао испред Серхија Рамоса и са три-четири метра послао је кроз ноге немоћног Касиљаса у мрежу – 1:0 за Барселону.

Голман шпанске репрезентације морао је да вади лопту из мреже први пут ове сезоне у Мадриду и то након 526 минута. Погодак у 87. минуту био је ново ремек дјело омаленог аргентинског аса. У свом стилу направио је слалом кроз одбрану ривала, прошао „кроз” четворицу у једноставно, како ваљда данас само он то уме послао лопту у супротан угао – 2:0.

И трећи меч за само 11 дана донио је много нервозе на обе стране, превише оштрих стартова, али и покушаја да се превари арбитар да картонима санкционише противник. У таквом односу нису изостала ни искључења.