Ледени икс Србије у Талину

Репрезентација Србије играла је 1:1 у Талину против Естоније, у петом квалификационом мечу за одлазак на Европско првенство 2012. По снијежном времену на стадиону "Ле Кок", Србија је у 38. минуту повела голом Марка Пантелића, али је шест минута прије краја изједначио Константин Васиљев из слободног ударца. Србија је и даље на диоби другог мјеста […]

среда, март 30, 2011 / 00:16

Репрезентација Србије играла је 1:1 у Талину против Естоније, у петом квалификационом мечу за одлазак на Европско првенство 2012.

По снијежном времену на стадиону "Ле Кок", Србија је у 38. минуту повела голом Марка Пантелића, али је шест минута прије краја изједначио Константин Васиљев из слободног ударца.

Србија је и даље на диоби другог мјеста у групи Ц са Словенијом која је такође ремизирала у гостима са Сјеверном Ирском. Оба тима имају по осам бодова. Прва је Италија са 13, док је Естонија четврта са седам.

Следећи квалификациони меч Србија игра 2. септембра када гостује Сјеверној Ирској у Даблину. Четири дана касније у Београду ће дочекати Фарска Острва, а квалификације ће завршити у октобру када дочекује Италију (07:10.) и гостује Словенији (11:10.).

Већ у другом минуту Милијаш је савладао Пареика, али је претходно Тошић, пошто је украо лопту, био у офсајду приликом сјајне акције и дуплог паса са Пантелићем.

"Орлови" су контролисали игру у првих десетак минута, ау осмом минуту Нинковић је на моменат морао ван терена због повреде, али се брзо вратио у игру. Два минута касније први Пантелић је са двадесетак метара упутио други ударац ка голу домаћина, али непрецизан, као и Ивановић неколико минута раније.

Естонци су први пут запретили у 13. минуту када је одличну контру на десној страни наставио Круглов, али је после центаршута лопта завршила преко гола. Одмах затим Нинковић је због повреде морао да изађе из игре, а земијенио га је играч ОФК Београда Весељко Тривуновић.

Убрзо је услиједила најбоља акција Србије на мечу. Тошић је одлично прошао по левој страни, додао лопту у средину до Пантелића који је на лијевој страни проиграо Јовановића, а његов пас по земљи у средину није стигао до Тошића.

Минут касније Тошић је поново преварио ривале на 30ак метара од гола, али га је Пироја фаулирао и добио жути картон. Акција Милијаша и Коларова из слободног ударца није донијела резултат.

У 23. минуту Орлови су створили најбољу шансу у том периоду меча. После аута са десне стране који је извео Ивановић, Тошић је сјајно одиграо дупли пас са Пантелић, његов шут је изблокиран али је лопта поново стигла до њега на лијевој стативи, покушао је још једном али је пареико зауставио ударац.

Снијег у Талину пада све јаче и јаче, па се од 30. минута игра са наранџастом лоптом. У првом контакту са њом, после слободног ударца са лијеве стране који је извео Милијаш, Бишевац је на другој стативи главом вратио у средину, али нико није био близу па су се Естонци одбранили.

Лошији временски услови више наравно одговарају Естонцима који су убрзо први пут шутирали ка голу Бркића. Васиљев је покушао са око 25 метара, али је лопту и поред "жабице" сигурно ухватио голман Војводине. Васиљев је на сличан начин пре четири дана постигао гол против Уругваја.

Међутим, снијег није пореметио игру Србије која је у 38. минуту повела 1:0. Тошић је на лијевој страни направио притисак на Пироју, он је лоше избацио лопту у свој казнени где је био Пантелић који ју је главом спустио Ивановићу. Бек Челсија је кренуо у средину али је оборен, а после новог притиска Тошића лопта се одбила Пантелићу који је са седам метара десном спољном закуцао у гол.

Главни судија је полувријеме продужио за пет минута, а у последњем Пантелић је поново имао добру шансу за гол, али је његов ударац главом са десетак метара лако зауставио Пареико. Лопту је убацио Јовановић са лијеве стране послије добре акције са Петровићем и дуплог паса са Пантелићем.

Веома тешки услови за игру не дозвољавају играчима два тима да организују неку озбиљнију акцију. Србија и даље више има лопту у посједу, али се игра углавном на средини терена.

Прву у друго полувремену имао је Милан Јовановић и то стопостотну. После додавања Тривуновића, Пантелић је био испред казненог простора и примијетио усамљеног Јовановића на лијевој страни. Одмах га је сјајно проиграо, Лане је сјајно смирио лопту грудима, али је потом лоше реаговао јер шутирао директно у голмана Естоније.

У наставку меча Естонци су постепено преузимали контролу и постајали све опаснији, па су тако у 66. минуту замало искористили не баш најбољу интервенцију Бишевца, те слабу комуникацију Видића и Бркића. На крају је голман Војводине ипак покупио лопту.

Услиједило је још неколико покушаја домаћина, али је Бркић био сигуран послије удараца Пурјеа. 15 минута прије краја Пижон је направио другу измјену на мечу, одлучио је да у наставку игра са два нападача јер је умјесто Јовановића ушао Никола Жигић.

Мало је недостајало да све буде ријешено 15 минута прије краја. Радосав Петровић је сјајном соло акцијом ‘нанизао’ тројицу противничких играча, феноменално проиграо Тошића који је имао један на један ситуацију са голманом Естоније, али је он таман толико закачио да не уђе у гол него да оде у страну.

Међутим, снег је на крају помогао Естонији која је шест минута прије краја изједначила. Слободан ударац са 20ак метара извео је Константин Васиљев који је шутирао по земљи, Бркић је био на лопти али ју је само мало закачио те је она завршила у голу. Минут прије краја Естонија је могла и до преокрета, али је овај пут Бркић зауставио шут Клаван.

У последњим секундима меча Србија је стигла до још једног поготка али је он оправдано поништен. Немања Видић је са центра послао лопту испред казненог, Жигић је главом продужио у шеснаестерац, Пантелић је стигао до лопте прије Пареика и гурнуо је испод голмана. Она се некако докотрљала до стативе и једва прешла преко гол линије.

Гол је прво признат, али је онда помоћни арбитар сигнализирао недозвољену позицију Пантелића.