ЛЕ: Вече Наполитанаца

Фудбалери Наполија и Севиље су забиљежили побједе у првим мечевима четвртфинала Лиге Европе, док побједника није било у утакмицама Динамо Кијев – Фиорентина и Клуб Бриж – Дњепар. Наполи је у дербију рунде практично осигурао пласман у полуфинале, пошто је славио у Волфсбургу са 4:1. Италијани су убједљиво победили другопласирани тим Бундеслиге, али резултат не […]

петак, април 17, 2015 / 09:35

Фудбалери Наполија и Севиље су забиљежили побједе у првим мечевима четвртфинала Лиге Европе, док побједника није било у утакмицама Динамо Кијев – Фиорентина и Клуб Бриж – Дњепар.

Наполи је у дербију рунде практично осигурао пласман у полуфинале, пошто је славио у Волфсбургу са 4:1. Италијани су убједљиво победили другопласирани тим Бундеслиге, али резултат не одсликава право стање на терену.

Волфсбург је имао иницијативу, али је голман Маријано Андухар вечерас био сјајан. Фудбалери Наполи били убитачни из контри, а Марек Хамшик и Гонзало Игуаин користили су све кардиналне грешке одбране Волфсбурга.

Амбициозни кијевски Динамо био је на корак од минималног тријумфа против Фиорентине, али је Кума Бабакар голом у 90. минуту изједначио резултат. Претходно је Џермејн Ленс довео свој тим у вођство на истеку пола сата, када је шутирао са ивице казненог простора, а лопта закачила Ненада Томовића и преварила голмана Фиоретине Нета.

Фудбалери Севиље у Санкт Петербург путују са предношћу од 2:1. Зенит је имао вођство 20 минута прије краја, али су Карлос Бака и Денис Суарез донели преокрет браниоцу трофеја Лиге Европе, јављају агенције.

Некадашњи млади репрезентативац Србије Милан Родић играо је за Зенит до 64. минута када га је замијенио Моглиевиц.

У сусрету у Брижу између истоименог противника и Дњепра није било голова.