ЛЕ: Бенфиковићи траљаво шутали пенале и наставили проклетство

Фудбалери Севиљу освојили су Лигу Европе, побједом над Бенфиком са 4:2 послије пенала на Јувентус Арени, јер ни у продужецима није било голова. Севиља је тако трећи пут у историји освојила друго по рангу европско клупско такмичење и нашла се у друштву Јувентуса, Интера и Ливерпула. Севиља је претходно освојила Куп УЕФА, како се раније […]

четвртак, мај 15, 2014 / 09:17

Фудбалери Севиљу освојили су Лигу Европе, побједом над Бенфиком са 4:2 послије пенала на Јувентус Арени, јер ни у продужецима није било голова.

Севиља је тако трећи пут у историји освојила друго по рангу европско клупско такмичење и нашла се у друштву Јувентуса, Интера и Ливерпула.

Севиља је претходно освојила Куп УЕФА, како се раније звала Лига Европе, 2006. и 2007. године, док је Бенфика доживјела пораз и у осмом финалу неког европског такмичења заредом. Прошле године бољи од "орлова" био је Челси.

На тај начин настављено је проклетство Бенфике, које јој је 1962. године "бацио" бивши тренер Бела Гутман. Мађарски стручњак, јеврејског поријекла, тада је затражио повишицу послије двије узастопне титуле првака Европе са "орловима", али га је управа одбила.

"Без мене, Бенфика у наредних сто година неће освојити европски трофеј", рекао је тада Гутман.

У стартој постави Бенфике нашао се Миралем Сулејмани, али је због повреде рамена морао да напусти игру већ у 25. минуту.

Обје екипе имале су бројне прилика да ријеше меч у регуларних 120 минута, али нису биле прецизне. Ипак, у промашајима је предњачила екипа из Лисабона, али треба истаћи и феноменалну партију голмана Андалужана Бета.

Управо Бето је био јунак тријумфа, пошто је одбранио пенале Кардосу и Родригу. На другој страни прецизни су били Бака, Мбија, Коке и Ганеиро, док су код Португалаца Бета успјели да савладају Лима и Луисао.