Кошаркашице Србије у четвртфиналу ЕП

Кошаркашице Србије пласирале су се у четвртинале Европског првенства у Француској побједом над Чешком 75:59. Кошаркашице Србије ће противника у борби за полуфинале сазнати након што буду одиграни сви мечеви у Е групи. До важне побједе селекцију су предводиле Милица Дабовић са 17 поена, Јована Рад са 14 и Јелена Миловановић са 13 поена. Код […]

недеља, јун 23, 2013 / 16:46

Кошаркашице Србије пласирале су се у четвртинале Европског првенства у Француској побједом над Чешком 75:59.

Кошаркашице Србије ће противника у борби за полуфинале сазнати након што буду одиграни сви мечеви у Е групи. До важне побједе селекцију су предводиле Милица Дабовић са 17 поена, Јована Рад са 14 и Јелена Миловановић са 13 поена.

Код Чехиња најефикаснија је била Зрустова са 15 поена, а Куличова са 12.
У првих неколико минута ниједна репрезентација није стигла већу предност. Поене за Србију постигле су сестре Дабовић, а тројком Вулићеве стигле су до плус четири (8:4). На другој страни убрзо узвраћа Зрустова (8:7). До краја прве четвртине Србија није испуштала предност, а прецизне су биле Чађо и Рад (15:11).

Србија је наставила са добром игром у одбрани и нападу и у другој четвртини, па је први пут на мечу имала шест поена предности (19:13). Чехиње су правиле доста грешака у нападу, изабранице Марине Маљковић су то на прави начин искористиле и први пут имале двоцифрену предност (25:13). Србија је серијом 14:1 потпуно преузела контролу над мечом, па су на одмор отишле са 21 поеном предности (36:15). Колико је Србија била ефикасна у одбрани говори податак да је Чешка у другој четвтини уписала само четири поена.

Српске репрезентативке су биле све сигурније, а Чехиње нису имале рјешење за шутеве Милице и Ане Дабовић, Дајане Бутулије и Јелене Миловановић (46:18). У наставку су се мало опустиле, а противнице праве серију 8:0 (46:26). Србија пет минута није постигла поен, а налет чешких играчица прекида Бојана Вулић, јер је погодила једно од два слободна бацања. Послије треће четвртине резултат је 49:30. Чешка није имала шта да изгуби, па је у посљедњу четвртину ушла агресивно, а предност Србије се брзо истопила на десет поена (49:39). Милица Дабовић и Јована Рад нису допустиле да се предност још смањи, па је било 58:42, да би се до краја сусрета разлика повећала на 16 кошева, и коначних 75:59.