Катанија Јувентусу овјерила титулу

Фудбалери Катаније побиједили су Рому са 4:1 у 36. колу Серији А, а захваљујући том резултату Јувентус је освојио нову титулу шампиона Италије. ‘Стара дама’ тренутно има осам бодова више од ‘вучице’ два кола прије краја, а у понедељак дочекује Аталанту у Торину. Парма је захваљујући тријумфу са 2:0 над Сампдоријом остала у игри за […]

недеља, мај 4, 2014 / 18:15

Фудбалери Катаније побиједили су Рому са 4:1 у 36. колу Серији А, а захваљујући том резултату Јувентус је освојио нову титулу шампиона Италије.

‘Стара дама’ тренутно има осам бодова више од ‘вучице’ два кола прије краја, а у понедељак дочекује Аталанту у Торину.

Парма је захваљујући тријумфу са 2:0 над Сампдоријом остала у игри за Лигу Европе. Удинезе је са 5:3 закуцало Ливорно за дно табеле, Торино је славио код Кјева 1:0, док су Ђеноа и Болоња су играли без голова.

Рома је катастрофалним наступом против Катаније потврдила трећу титулу Јувентуса у низу, а 30. у историји. За нешто више од пола сата Иско је са два гола донио велику предност "дављенику", али је Франческо Тоти крајем полувремена најавио могући повратак Римљана.

Међутим, у десетом минуту наставка Бергезио враћа домаћина на два гола предности, а велику побједу Катанији у борби за опстанак потврђује Бариентос, 11 минута прије краја утакмице. Адем Љајић играо је сат времена за Рому.

Парма се не предаје у борби за Лигу Европе, рутински је савладала тим Синише Михајловића и престигла Лацио који има меч мање. Сампдорију су на Енио Тардинију срушили Антонио Касано у уводним, и Езекијел Скелото у завршним тренуцима меча.

Ни Торино не посустаје у борби за Европу, задржао је предност испред Парме, Лација, Вероне и Милана минималцем у Верони. Ђенаро Сардо је у десетом минуту другог полувремена срушио Кјево, за четврту побједу "бикова" у последњих пет кола.

Кјево је четвртим поразом у истом периоду остао у опасној зони, са само два бода уз меч више од Сасуола, који је у зони испадања.