Интер избачен, Челзи се поправио

Интер је одиграо невјероватан меч на Сан Сиру против Тотенхема, вјероватно најбољи ове сезоне, али и поред побједе од 4:1 није успио да се пласира у четвртфинале Лиге Европе. После првог меча у Лондону када је Интер поражен са 3:0 чинило се да ће реванш на Сан Сиру бити формалност. Ипак, у најбољем мечу у […]

петак, март 15, 2013 / 00:50

Интер је одиграо невјероватан меч на Сан Сиру против Тотенхема, вјероватно најбољи ове сезоне, али и поред побједе од 4:1 није успио да се пласира у четвртфинале Лиге Европе.

После првог меча у Лондону када је Интер поражен са 3:0 чинило се да ће реванш на Сан Сиру бити формалност. Ипак, у најбољем мечу у сезони Страмаћонијеви изабраници су головима Касана, Паласија и аутоголом Галаса изборили продужетак.

Кључни моменат на мечу догодио се у шестом минуту продужетка када је Адебајор постигао „златни гол" за Тотенхем. Интеру је било потребно два поготка да оде даље, али милански тим је до краја меча постигао само један. Стријелац је био Алварез.

Рубин је до пласмана у четвртфинале такође дошао после продужетака. На мечу против Левантеа, као ни на првој утакмици, није било голова у регуларном току. Водећи погодак за Рубин постигао је Рондон у 20. минуту продужетка, док је други погодак два минута касније постигао Дјадјун.

Зенит је поново разочарао своје навијаче. Руски тим је пропустио више шанси да надокнади два гола заостатка из првог меча са Базелом. На крају је Зенит побиједио са 1:0 голом Вицела у 30. минуту. Занимљиво је да је Зенит цијело друго полувријеме играо са играчем више због искључења Дијаза, а руски тим је промашио и пенал на мечу.

Челси је успио на свом терену да савлада Стеауу са 3:1 и да се пласира у четвртфинале. „Плавци" су повели голом Мате да би у финишу првог полувремена Стеауа изједначила и довела лондонски тим у тешку позицију. Ипак, головима Терија и Тореса у наставку Челси је дошао до резултата који их води даље. Пет минута пред крај меча Торес је пропустио прилику да из пенала овјери пролаз даље.

Њукасл је до четвртфинала дошао у последњим секундама меча против Анжија. Стријелац поготка је Сисе у 93. минуту. Имајући у виду да је први меч завршен без голова, и тај један погодак Сисеа био је довољан Њукаслу за пролаз даље.

Бенфика је и на гостовању савладала Бордо са 3:2. Први меч је завршен такође побједом португалског тима са 1:0. Већ после првог полувремена било је јасно да ће Бефика ићи даље. Голом Жардела Португалци су оверили пролаз у наредну рунду. Бизарна ситуација је виђена у наставку када је два пута за два минута пало по два гола. Прво је резултат у 75. минуту изједначио Дијабате да би минут касније Кардозо вратио предност Бенфици. Слична ствар се догодила и у 90. минуту када је Бордо изједначио аутоголом Жардела да ви већ у наредном нападу предност португалској екипи поново вратио Кардозо.

У Риму Лацио је поново био немилосрдан против Штутгарта. Јунак побједе је троструки стријелац за побједничку екипу, Козак, док је једни погодак за њемачки тим постигао Хајнал.

Фенербахче је после побједе на гостовању у Плзењу против Викторије на свом терену ремизирао са чешком екипом 1:1. Турци су повели голом Укана док је изједначио Дарида. Последњих 30 минута чешки тим је пропустио више прилика за побједу и пласман у четцртфинале.

На крају, у четвртфинале Лиге Европе пласирале су се екипе Тотенхема, Базела, Рубина, Фенербахчеа, Лација, Њукасла, Бенфике и Челсија.