Игокеа савладала Звезду у Београду

Кошаркаши Игокее савладали су у београду Црвену Звезду са 81:72 (15:18, 16:21, 25:15, 25:18). Најбољи у побједничкој екипи били су Чејс са 20 и Чедомир Витковац са 19 поена.

понедељак, јануар 17, 2011 / 00:38

У домаћој екипи најбољи је био Марш са 20 поена. ‘Црвено-бијели’ се налазе у тешкој позицији у борби за опстанак, пошто су тренутно ‘закуцани’ за дно са пет победа и 12 пораза, колико има и Задар, док директан ривал Игокеа, има три побједе више.

Црвена звезда је новим поразом остала на деоби последње позиције са Задром, пред гостовање управо у Задру у наредном колу.

‘Црвено-бели’ су боље почели меч иако су гости на старту дошли до предности (7:4). Марш је преокренуо резултат, а тројком Дрче Звезда је имала предност од 18:15 после првих десет минута.

Друга четвртина је почела са двије тројке Суботића, између којих је Метју такође био прецизан са дистанце.

Марш је везао четири поена па су ‘црвено-бели’ први пут имали двоцифрену предност – 28:18. До максималне предности, Црвена звезда долази преко Дрче са слободних бацања – 30:18.

Ипак, Игокеа се враћа поенима Витковца и Дозета, некадашњих играча Звезде. Ипак, Звезда на полувреме одлази са солидних +8 – 39:31.

Ипак, стечену предност Црвена звезда је изгубила већ за три минута наставка. Витковац и Чејс су били творци преокрета и серије од 20:5, после чега је екипа из Александровца преузела контролу над утакмицом.

Домаћа екипа је тако у последњу четвртину ушла са два поена заостатка. Последњи период игре почео је везаним промашајима Марша, док су са друге стране прецизни били Метју и Пантић. После погођеног бацања и тројке Недовића, Звезда је дошла на минус три, да би Метју узвратио са линије бацања.

Недовић је поново узвратио и смањио на три, али је већ у наредном нападу пропустио прилику да смањи на само поен заостатка. Игокеа преко Витковца и Харвија долази до предности од 75:68, коју су успијешно сачували до краја.