Игокеа савладала Партизан

Кошаркаши Игокее савладали су кошаркаше Партизана у 23. колу НЛБ лиге од са 88:86, чиме се екипа из Александровца реванширала црно-белима за пораз у "Пиониру" од 77:72. Већ сам увод меча у Лакташима показао је да се браниоцу трофеја на пише добро, јер је домаћин константно водио. Истина, не са више од четири поена све […]

недеља, март 6, 2011 / 21:18

Кошаркаши Игокее савладали су кошаркаше Партизана у 23. колу НЛБ лиге од са 88:86, чиме се екипа из Александровца реванширала црно-белима за пораз у "Пиониру" од 77:72.

Већ сам увод меча у Лакташима показао је да се браниоцу трофеја на пише добро, јер је домаћин константно водио. Истина, не са више од четири поена све до завршнице друге четвртине, али је велики број изгубљених лопти (десет у првом полувремену), свега двије асистенције до великог предаха и једна погођена тројка од осам покушаја наговијестило шта чека Партизан у наставку.

Држали су се изабраници тренера Владе Јовановића још само мало, а након што је Кецманова тројка приближила Партизан на 53:52, почела је велика серија домаћих. Једанаест датих и ни један примљени кош омогућили су Игокеи да достигне двоцифрену предност, за коју у преосталих 11 минута није било лијека.

Водила је Игокеа и са 16 разлике у 33. минуту (73:57), а онда је услиједила завршница којој се мало ко од домаћих надао. Црно-бели су фуриозно одиграли последњих пет минута, ређале су се тројке Кецмана, Гиста и Џерелса, али након што је после Гист "крађе" Џерелс промашио тројку за изједначење – Нађефеји је са линије пенала повисио предност Игокее на "+5", што је након и Гистовог далекометног промашаја најавило коме ће припасти два бода.

Домаћи тим је на овом мечу чак 14 пута "украо" лопту играчима Партизана, код ког је Џерелес био најефикаснији на мечу са 24 поена (шут 4 / 5 за два, 4 / 8 за три, уз шест изгубљених лопти и исто толико асистенција). У победничком табору петорица играча имала су двоцифрени кошгетерски учинак, а предводили су их Виктовац са 15 и Јоксимовић са 14.

Гист је са 17 поена био други на листи Партизанових стријелаца, а Весели је убацио 13 поена.