Игокеа дупло боља од Широког

Након више него убједљиве побједе над Босном, кошаркаши Игокее савладали су и Широки у Лакташима. Игокеа је од самог старта у првих 5 минута дошла до предности 18:3. Кошаркаши Широког нису нашли одговор на одличну и агресивну игру Игокее. До краја прве четвртине су успјели мало да ублаже разлику те се на прву паузу иде […]

среда, март 30, 2011 / 14:14

Након више него убједљиве побједе над Босном, кошаркаши Игокее савладали су и Широки у Лакташима.

Игокеа је од самог старта у првих 5 минута дошла до предности 18:3. Кошаркаши Широког нису нашли одговор на одличну и агресивну игру Игокее. До краја прве четвртине су успјели мало да ублаже разлику те се на прву паузу иде резултатом 27:14. И у другој четвртини Игокеа игра мотивисано и борбено, тренер Клипа је мијењао играче и држао висок ниво игре, а из тога је произашао добар резултат. И у другој четвртини Игокеа је била боља 18:13, те се на полувријеме одлази резултатом 45:27.

У наставку Игокеа не посустаје, играло се у јаком ритму и нису дозволили противнику да се приближи. Послије треће дионице на семафору је стајало 63:41. И у последњој дионици Игокеа игра у истом ритму. Утакмица је завршена резултатом 82:47.

У трећем колу Игокеа гостује Младости у Мркоњић Граду која је у 2. колу побиједила екипу Чапљина Ласте у гостима резултатом 80:68.

Посљедња, трећа утакмица другог кола Лиге 6 БиХ за кошаркаше између Босна АСА БХ Телекома и Борац Нектара биће одиграна данас у Сарајеву.

Свакако, то је сусрет који би требало да буде врло занимљив, јер и једни и други имају амбиције да уђу међу четири најбоља тима у БиХ. За то су им, наравно, потребна нова два бода.