Хрвати аутоголом до три бода

Репрезентација Хрватске савладала је у Софији селекцију Бугарске минималним резултатом у мечу другог кола групе Х квалификација за ЕУРО2016. Италија је у мечу, који је протекао у знаку троструког стрелца Ђорђа Кјелинија, савладала Азербејџан 2:1 (1:0), док је Норвешка била убједљива на Малти – 3:0 (2:0). Једини гол на стадиону Васил Левски виђен је у […]

субота, октобар 11, 2014 / 00:02

Репрезентација Хрватске савладала је у Софији селекцију Бугарске минималним резултатом у мечу другог кола групе Х квалификација за ЕУРО2016.

Италија је у мечу, који је протекао у знаку троструког стрелца Ђорђа Кјелинија, савладала Азербејџан 2:1 (1:0), док је Норвешка била убједљива на Малти – 3:0 (2:0).

Једини гол на стадиону Васил Левски виђен је у 36. минуту, када је после прекида који је извео Иван Ракитић, несуђено појачања Партизана Никола Бодуров погодио своју мрежу.

Италијани и Хрвати су тако задржали максималан учинак и дијеле прво мјесто на табели, док је Норвешка, после пораза од Италије на старту, изједначења са Бугарском. Малта и Азербејџан имају нула бодова на свом конту.

Хрвати су били бољи ривал у првих 45 минута, али нису успјевали да створе изгледнију шансу за гол. Имали су лопту у својим ногама, али се све завршавало на покушајима са дистанце и неуспјелим центаршутевима. Ипак, да не буде тако до одмора, побринуо се штопер Бугарске Никола Бодуров неспретном реакцијом у свом петерцу у 36. минуту.

Георги Миланов је скривио прекршај на рогљу шеснестерца, а Ракитић послао лопту на другу стативу. Ивица Олић је траљаво покушао главом, али је Бодуров закачио лопту и послао је у даљу малу мрежицу. У преосталих десетак минута Бугари су имали изгледну прилику за изједначење, али је Владимир Гаџев са десетак метара шутирао поред десне стативе.

Домаћи су заиграли доста боље у наставку, али опет нису успјели да сачувају голмана Монака Субаћића. Најближи голу био је Јордан Минев, на двадесетак минута до краја меча, али је његов ударац завршио тик поред стативе. С друге стране, Марчело Брозовић је успио још једном да затресе мрежу Бугара, међутим, погодак је заслужено поништен због офсајда.

Дуел између Италије и Азербејџана на Сицилији није обећавао много, али се дефанзивац Јувентуса Ђорђо Кјелини побринуо да вече на Ренцо Барбери буде занимљиво.

Најприје је само минут пре одласка на одмор успио да пробије бункер Азера, казнивши лоше истрчавање голмана Агајева. Логично, лопту је из угла на петерац послао Андреа Пирло, повратник у национални тим.

Наставили су Азури са атацима и у наставку, али нису успјевали да ријеше меч и преломе га другим поготком. Онда, када се чинило да ће мало је недостајало да грешка Ђанлуиђија Буфона кошта Италијане.

Петнаест минута прије краја сусрета, Азери су извели други корнер на мечу, лопта је ишла на петерац, Ђиђи касно и лоше излетио, а затрчали Кјелини смјестио лопту у своју мрежу. Ипак, човјек кога је Луис Суарес угризао у Бразилу, потрудио се да не остане тако, пошто је, седам минута касније, испратио сјајан центаршут Себастијана Ђовика и са прве стативе затресао мрежу.

Далеко најлакши посао имала је Норвешка, која је већ после 45 минута имала сигурних 2:0 на Малти. Дели је у 22. довео свој тим у вођство, да би Кинг само четири минута касније дуплирао вођство. Исти играч поставља коначан резултат у четвртом минуту наставка.