Хановер и Шалке ремизирали, Бајерн једва

фудбалери Хановера и Шалке одиграли су данас нерешено 2:2 (1:1) у утакмици 11. кола Бундеслиге. Гости су одлично почели меч и у 26. минуту повели голом Tемуа Пукија, али нису имали среће неколико минута касније када је Кирјакос Пападопулос погодио мрежу сопственог гола. Мохамед Абделуји довео је Хановер у вођство у 59. минуту, али је […]

недеља, новембар 6, 2011 / 19:19

фудбалери Хановера и Шалке одиграли су данас нерешено 2:2 (1:1) у утакмици 11. кола Бундеслиге.

Гости су одлично почели меч и у 26. минуту повели голом Tемуа Пукија, али нису имали среће неколико минута касније када је Кирјакос Пападопулос погодио мрежу сопственог гола.

Мохамед Абделуји довео је Хановер у вођство у 59. минуту, али је Фински Фудбалер поново био кобан за тим тренера Мирка Сломке.

Резултати и стрелци 11. кола Бундеслиге.

Хановер – Шалке 2:2 (Папдопулос 29. а.г, Абделуји 59 – Пуки 26, 73).

Бајерн водио 2:0 на гостовању Аугсбургу, а домаћин имао велику шансу за изједначење.

Предност су донијели Гомес и Рибери головима 16. и 28. минуту. Али, Баварци су на крају спашавали три бода. Тачније, Мануел Нојер је скинуо зицер Албанцу Едмонду Капланију у 85. минуту при резултату 2:1 за Бајерн. Учесник Лиге шампиона се до краја одбранио и остварио девети тријумф у сезони.

Крај меча Бајерн је дочекао са десеторицом, јер је Тимошчук направио праву будалаштину улетјевши, беспотребно, ђоном на једну лопту, при чему је закачио једног фудбалера домаће екипе.

Јуче:

Дортмунд – ВолФсбург 5:1 (2:0), Херта – Менхенгладбах 1:2 (1:1), ХоФенхајм – Кајзерслаутерн 1:1 (1:0), Нирнберг – фрајбург 1:2 (1:1), Вердер – Келн 3:2 (1:2), Леверкузен – Хамбург 2:2 (2:1).