Голеада у Португалу, национал патетика у Подгорици

Португал је последња екипа која је обезбиједила пласман на ЕВРО 2011 у Пољској и Украјини. Они су са 6:2 савладали БиХ. Португалци су головима Кристијана Роналда (7. минут) и Нанија (24.) повели са 2:0. Наду БиХ је врати Мисимовић из пенала у 40. минуту. Роналдо поново погађа у 53, а Спахић поново враћа неизвјесност на […]

уторак, новембар 15, 2011 / 23:44

Португал је последња екипа која је обезбиједила пласман на ЕВРО 2011 у Пољској и Украјини.

Они су са 6:2 савладали БиХ. Португалци су головима Кристијана Роналда (7. минут) и Нанија (24.) повели са 2:0. Наду БиХ је врати Мисимовић из пенала у 40. минуту.

Роналдо поново погађа у 53, а Спахић поново враћа неизвјесност на 3:2. Игра БиХ пуца, те Рубен, Велосо и Постига довршавају посао.

После побjеде од 3:0 у Истанбулу, Хрватска је у реваншу против Турске рутински привела посао крају и уз резултат 0:0 отишла на ЕУРО. Ипак, Хрватима је промакла побједа за мјесто у другом шеширу пред жреб.

Због ранг листе УЕФА и пробоја до другог шешира прије жреба за састав група на ЕУРО, момцима Славена Билића била је потребна побједа и у реваншу. Били су Хрвати близу томе, створили су неколико шанси, али су у појединим треницима могли и да приме гол, па је тако реми најравноправнији.

"Након Круса, Вучијег дола и Грахова, нико јуначкију судбину не искова! Сан мој и твој, сав стаје у под Горицом бој".

Овим ријечима на великом транспаренту истакнутом на сјеверној трибини дочекани су репрезентативци Црне Горе у Подгорици, уочи почетка реванш утакмице баража против Чешке.

Црногорци ипак нису успјели да се домогну континенталног шампионата, јер су после пораза у првом мечу (2:0) вечерас као домаћини поново изгубили, овога пута са 1:0, па су се опростили од учешћа на европској смотри. Гол је постигао Јирачек у 81. минуту.

У реваншу на Даблин арени пред 50 хиљада гледалаца: Република Ирска – Естонија 1:1 (1:0).

Ирци су повели преко Стивена Ворда у 31. минуту. Изведен је корнер са леве стране, Дојл је шутирао главом, голман Лондак је кратко одбио лопту, а Ворд је послао у мрежу. Коначан резултат поставио је Константин Васиљев ударцем са скоро 30 метара у 58. минуту.