Голд куп: Панама до историјске побједе!

Фудбалска репрезентација Панаме обезбиједила је пласман у четвртфинале Голд купа (шампионат сјеверне и средње Америке) пошто је, у другом колу Ц групе, у Тампи савладала селекцију САД са 2:1 (2:0). Резултат ове утакмице занимљив је из два разлога: један је што је Панама први пут у историји савладала репрезентацију САД, а други, Американцима је то […]

недеља, јун 12, 2011 / 14:28

Фудбалска репрезентација Панаме обезбиједила је пласман у четвртфинале Голд купа (шампионат сјеверне и средње Америке) пошто је, у другом колу Ц групе, у Тампи савладала селекцију САД са 2:1 (2:0).

Резултат ове утакмице занимљив је из два разлога: један је што је Панама први пут у историји савладала репрезентацију САД, а други, Американцима је то био први пораз у предтакмичењу откад постоји Голд куп.

Голове за Панаму постигли су Луис Техада у 19. и Хабријел Гомес, из једанаестерца, у 36. минуту, док је стријелац јединог поготка за САД био Кларенс Гудсон у 66. минуту.

У другој утакмици Ц групе Канада је савладала Гвадалупу са 1:0 голом Де Розарија у 51. минуту.

После два кола на табели Ц групе води Панама са свих шест бодова. Следе САД и Канада са по три, док је Гвадалупа без бодова.

На Голд купу учествује 12 репрезентација које су подијељене у три групе. У групи А води Мексико са шест бодова. Следе Костарика са 4, Ел Салвадор 1 и Куба без бодова. Јамајка је прва у групи Б са шест бодова, а следе Хондурас са 4, Гватемала 1 и Гренада без бодова.

Пласман у четвртфинале избориће по двије првопласиране репрезентације из сваке групе и два најбоље трећепласирана тима.