Француска побиједила Србију

Млада и неискусна репрезентација Србије претрпjела је нови пораз на турнеји. Послије пораза од Шпаније, услиједио је нови лош резултат нашег националног тима идентичним резултатом. У одличном амбијенту на стадиону у Ремсу, Француска је савладала репрезентацију Србије са 2:0. Првих пола сата су били критични за наш тим, у утакмици коју су почели углавном дебитанти, […]

петак, јун 1, 2012 / 08:56

Млада и неискусна репрезентација Србије претрпjела је нови пораз на турнеји.

Послије пораза од Шпаније, услиједио је нови лош резултат нашег националног тима идентичним резултатом. У одличном амбијенту на стадиону у Ремсу, Француска је савладала репрезентацију Србије са 2:0. Првих пола сата су били критични за наш тим, у утакмици коју су почели углавном дебитанти, да би се равнотежа успоставила у другом полувремену, када су наши момци поправили утисак.

Није добро почело по "орлове". Играчи српске репрезентације нису имали времена ни да размисле шта их је снашло на почетку меча у Ремсу. Послије 15-ак минута игре на стадиону "Аугуст Делаун", Француска је већ водила против Србије са 2:0. Домаћин је први дио меча одиграо врло сигурно. Изабраници Лорана Блана су на терену дјеловали супериорно у односу на "орлове", који у првом дијелу нису створили ниједну озбиљнију прилику за постизање поготка.

У 11. минуту Франк Рибери је побјегао Нинкову, проиграо Клишија, који је упутио незгодан центаршут у срце казненог простора. Интервенисао је голман Жељко Бркић, а одбијену лопту "покупио" је Франк Рибери и из полуволеја је смјестио у гол. Рајковић је покушао да спријечи погодак домаћина, али је успио само да закачи лопту која је одсјела под пречку.

Пет минута касније било је 2:0. За нови ефектан погодак изабраника Лорана Блана побринуо се Флоран Малуда. Задња линија нашег тима оставила је офанзивца Челсија недовољно покривеног на двадесетак метара, што је овај искористио, а његов пројектил завршио је под пречком гола "орлова".

У другом полувремену виђена је чвршћа игра нашег тима. Додуше, нису Французи у наставку били ни толико брзи, колико је то дјеловало на почетку меча.

Интересантно, изабраници Синише Михајловића имали су више удараца у другом дијелу меча од ривала, као и двије солидне прилике, у обје у главној улози био је Душан Тадић. Офанзивац Гронингена се у два наврата, у 62. и 73. минуту добро изборио за ударац, али оба пута шутирао по средини, право у голмана Лориса. До краја ударце су још опробали резервисти – Томић и Радовановић, обојица са дистанце, али нису озбиљније угрозили Лориса.

Послије пораза од Шпаније и Француске, "орлови" ће против Шведске коначно имати ривала најприближнијег свом рангу и ту би требало очекивати бољи резултат.