Фалкао донио Порту трофеј Лиге Европе

Фудбалери Порта побиједили су Брагу са 1:0 (1:0) у финалу Лиге Европе у Даблину и тако су други пут освојили то такмичење. Први пут славили су у тадашњем УЕФА купу у сезони 2003/2004. под вођством Жозеа Муриња. Одлучујући погодак дао је Радамел Фалкао у 44. минуту из сумњиве позиције. То је био 18. гол 25-годишњег […]

среда, мај 18, 2011 / 22:57

Фудбалери Порта побиједили су Брагу са 1:0 (1:0) у финалу Лиге Европе у Даблину и тако су други пут освојили то такмичење.

Први пут славили су у тадашњем УЕФА купу у сезони 2003/2004. под вођством Жозеа Муриња.

Одлучујући погодак дао је Радамел Фалкао у 44. минуту из сумњиве позиције. То је био 18. гол 25-годишњег Колумбијца, а поновљени снимак показао је да је Фалкао можда био у офсајду.

Порто (4-3-3): Хелтон – Сапунару, Переира, Отаменди, Роналдо – Гуарин (Белуши 73′), Мутињо, Фернандо – Хулк, Варела, Фалкао.
Брага (4-3-2-1): Артур – Гарсија, Силвио, Паулао, Родригес (Кака 46′) – Кустодио, Вандињо, Мартинс – Алан, Уго Виана (Мосоро 46′) – Лима (Мејонг 66′).

Прву шансу на утакмици пропустила је Брага у четвртом минуту – Фалкао је закаснио да направи офсајд замку, а Кустодио је са ивице шеснаестерца шутирао поред гола.

Три минута касније запријетили су и ‘змајеви, али је Хулк после соло акција непрецизно шутирао. Према очекивањима, Порто је дуже држао лопту, а Брага је превасходно контрама настојала да приђе противничком голу. Порто је имао неколико корнера, али без озбилније шансе за вођство.

Играло се углавном на средини терена, а прилика није било све до 44. минута када Порто стиже у вођство – Гуарин је украо лопту на 30-ак метара од гола, затим је веома прецизно центрирао у шеснаестерац, а Радамел Фалкао је са десетак метара на сјајан начин послао главом лопту у гол – 1:0.

szólj hozzá: Por 1-0 Bra

Почетком другог полувремена Брага је имала стопостотну прилику када је резервиста Мосоро истрчао сам пред гол Порта, али му је голман Елтон ‘скинуо зицер’. Брага је морала да се отвори с обзиром на резултат, па се у другом полувремену игра знатно брже.

Екипа тренера Пасијенсије заиграла је много боље, створила је и неколико полуприлика, али није успјела да дође до поготка. ‘Змајеви’ су најбољу шансу после гола пропустили у 71. минуту, када је Переира за мало закаснио на центаршут.