Евролига: Побједе Барсе и ЦСКА

Кошаркаши Барселоне побиједили су на свом паркету турски Бешикташ са 86:61 у 11. колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге. Барселона је у прошлом колу обезбиједила пласман у ’плеј-оф’, а турска екипа је и даље без побједе у овом дијелу такмичења. Најефикаснији у екипи Барселоне био је Нејтан Џаваи са 16 поена и девет скокова, […]

субота, март 16, 2013 / 01:18

Кошаркаши Барселоне побиједили су на свом паркету турски Бешикташ са 86:61 у 11. колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.

Барселона је у прошлом колу обезбиједила пласман у ’плеј-оф’, а турска екипа је и даље без побједе у овом дијелу такмичења.

Најефикаснији у екипи Барселоне био је Нејтан Џаваи са 16 поена и девет скокова, а Еразем Лорбек је додао 12.

Озер Цевхер је био најевикаснији у турској екипи са 18 поена, а Гаспер Видмар је убацио 13.

Кошаркаши ЦСКА побиједили су Жалгирис у Москви 70:61 у 11. колу Е групе Топ 16 фазе Евролиге.

Московљани су тако остварили осму побједу и приближили се пласману у ‘плеј-оф’, док је ово Жалигирсу седми пораз.

Најефикаснији у побједничкој екипи били су Сони Вимс са 13 поена и Виктор Хријапа са 12. Ненад Крстић је меч завршио са девет поена и осам скокова, Мицов је додао шест, а Теодосић поен мање. Зоран Ецег је за три минута на терну убацио исто толико поена.

У литванској екипи најефикаснији био је Римантас Каукенас са 16 поена, док је 11 додао Оливер Лафајет.

Жалигирис је имао почетку прендост 5:4, али домаћи прву дионицу завршавају са 17:12, захваљујући поенима Теодосића и Крстића. У наставку су кошаркаши литванске екипе промашили доста отворених шутева, ЦСКА увећавао своју предност, па се на одмор отишло са резултатом 35:26.

Жалигирис је добио трећу четвртину и стигао до изједначења, допустивши противнику само 13 поена. Вимс је помогао Московљанима да у последњој четвртини врате предност, па је ЦСКА четири минута прије краја имао11 поена предности, што је било довољно да се уђе у мирну завршницу.

Кошаркаши Уникахе и Панатинаикоса остварили су побједе у 11. колу групе Е Топ 16 фазе Евролиге.

Уникаха је успјела да преокрене у Мадриду и савлада домаћи Реал са 77:74, док је ПАО био убједљив против Албе у Атини са 82:58.

У екипи из Малаге најефикаснији су били Лука Жорић, који је забиљежио 21 поен, Крунослав Симон са 18 и Фран Васкез са 10.

Серхио Родригес је убацио 17 поена за Реал, Никола Миротић 12, а Џејси Керол је додао 10.

Реалу је ово тек други пораз у Топ 16 фази, док је Уникаха забиљежила шесту побједу.

Мадриђани су водили током цијелог првог полувремена, а највећу предност су имали на почетку другог, када је било 42:41. Након тога Уникаха прави серију 6:0 и преокреће резултат. Гости су наставили са дором игром и у последњој дионици дошли до плус 11, захваљујући доброј игри Жорића и Симона. Родригес је својим поенима покушао да врати Реал у игру три минута прије краја, када је било 68:67 за Уникаху, али су дилему о побједнику разријешили Вилијамс и Васкес, а Жорић то и потврдио у последњем нападу.

Лакши посао имали су кошаркаши Панатинаикоса који су убједљиво савладали Албу у Атини. ПАО је забиљежио седму победу, док је Алби ово десети пораз. Атињани су водили током цијелог меча, а највећу предност су имали на крају треће четвртине када је било плус 30.

Најефикаснији је био Јонас Мациулис са 16 поена, Стефон Лазме је додао 14, а Софоклис Скорцијанитис је убацио 10.

Девет поена је убацио Дашон Вуд за екипу Албе, а осам Нихад Ђедовић.