Евролига: Побиједили ПАО, Макаби и Алба

У четвртак су у групама А и Б Евролиге одигране три утакмице у којима су побједе забиљежили Алба, Макаби и Панатинаикос. Њемачка Алба коју са клупе води српски тренер Саша Обрадовић забиљежила је и другу евролигашку побједу пошто је побиједила Шалон са 74:71. У резултатску неизвјесној и изједначеној утакмици Шалон је у последњој четвртини, осам […]

петак, октобар 19, 2012 / 08:07

У четвртак су у групама А и Б Евролиге одигране три утакмице у којима су побједе забиљежили Алба, Макаби и Панатинаикос.

Њемачка Алба коју са клупе води српски тренер Саша Обрадовић забиљежила је и другу евролигашку побједу пошто је побиједила Шалон са 74:71.

У резултатску неизвјесној и изједначеној утакмици Шалон је у последњој четвртини, осам минута прије краја меча, имао и +13 (66:53), али је до краја меча услиједила велика серија Албе од 21:5.

Деон Томпсон је убацио 24 поена за Албу (12/14 за два), Дашон Вуд 19 (3/4 за три), а Вуле Авдаловић је имао два постигнута поена (5ас, 2п), седам пута је фаулиран па је стигао до индекса 15.

У пораженом тиму најефикаснији је био Чикамбуд са 20 поена, а Блејк Шлиб и Шелден Вилијамс су постигли по 14 поена.

У другој утакмици групе Б која је одиграна у Тел Авиву Макаби је успио да дође до побједе против Монтепаскија иако је 47 секунди прије краја губио са два поена. Гости су један шут промашили, а Хакет је изгубио кључну лопту. Израелци су били сигурни са линије за слободна бацања, Елијаху и Хикмену су убацили по два и “понос Израела” је стигао до друге побједе.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Рики Хикмен са 19 поена, Малком Томас је убацио 14 уз 11 скокова, а и Лирој Елијаху је имао дабл-дабл учинак од 11 поена и 11 скокова. У екипи Сијене је Марселус Кемп убацио 16 поена, Боби Браун 11, а Давид Мос и Кристјан Кангур по девет. Александар Рашић је за седам минута постигао два поена.

Група Б:
Проком – Уникаха 77:75
Алба – Шалон 74:71
Макаби – Монтепаски 70:68

У групи А је одиграна само једна утакмица. У Атини је Панатинаикос побиједио Канту са 78:76 уочи великог грчког дербија са Олимпијакосом. До друге евролигашке побједе ПАО је предводио Скорцијанитис са 19 поена (4ск). Искусни Димитрис Дијамантидис је постигао 12 поена, а по 11 су убацили Роко Лени Укић и Енди Панко. У екипи Кантуа по 17 поена су убацили Грузијац Маркоишвили и Пијетро Арадори.

Група А:
Панатинаикос – Канту 78:76
Химки – Реал Мадрид (петак, 17.30)
Олимпија – Фенербахче (петак, 20.45)

Цедевета после дебакла у Каунусу (90:62) у првом колу и тјесне побједе над Црвеном звездом (68:66) у АБА лиги дочекује Армани Џинс који је у првом колу у Милану победио Анадолу Ефес (80:75), али је у првенству Италије доживео тежак пораз од Авелина (80:58).

Актуелни прваци Европе кошаркаши Олимпијакоса се пет мјесеци после велике побједе над ЦСКА у финалу Евролиге враћају у Истанбул. Анадолу Ефес после пораза од Милана и побједе над Банвитом уз добру партију Душка Савановића дочекује Олимпијакос који је са знатно измјењеним саставом на почетку сезоне забиљежио две побједе, против Кахе Лаборал и ПАОК.

У трећој утакмици Жалгирис гостује Кахи у Шпанији. Све утакмице другог кола групе Ц на програму су у петак.

Група Ц:
Цедевита – Армани Џинс Милано (петак, 18.30)
Анадолу Ефес – Олимпијакос (петак 19.00)
Каха Лаборал – Жалгирис (петак, 20.30)

У групи Д ЦСКА је после продужетка побиједио Партизан у Пиониру са 76:71. У четвртак су и друга два тима у овој групи као гости забиљежили побједе пошто је Бешикташ у Нјемачкој побиједио Бамберг са 86:71, док је Барселона у Виљнусу добила Лијетувос Ритас са 67:49.