Еврокуп: Химки први финалиста

Кошаркаши руског Химкија први су финалисти Еврокупа, другог по рангу европског клупског такмичења. Руски тим је до финала стигао побједом над турским Банвитом 93:89 у реваншу, после пораза 83:82 у Бандирми у првом мечу. Химки је контролисао игру током цијелог меча, имао десет поена предности два минута прије краја последњег периода, али Мехија и Дејвис […]

среда, април 8, 2015 / 20:45

Кошаркаши руског Химкија први су финалисти Еврокупа, другог по рангу европског клупског такмичења.

Руски тим је до финала стигао побједом над турским Банвитом 93:89 у реваншу, после пораза 83:82 у Бандирми у првом мечу.

Химки је контролисао игру током цијелог меча, имао десет поена предности два минута прије краја последњег периода, али Мехија и Дејвис тројкама смањују на четири поена заостатка. Тријумф домаћина потврдио је Рајс са пенала.

Русе је до побједе предводио управо Тајриз Рајс са 28 поена (4/8 за три) уз 4 асистенције и 5 изгубљених лопти, 16 поена убацио је Пол Дејвис уз 6 скокова и 4 асистенције и такође пет изгубљених, док је Сергеј Моња додао 14 поена уз 5 проигравања.

Сами Мехија је носио Банвит са 25 поена погодивши пет од шест шутева за три поена уз 5 скокова, 15 поена додао је Владимир Веременко, док је 14 убацио Чак Дејвис.

Химки у финалу чека бољег из реванша у којем УНИКС гостује Гран Канарији, после пораза од 13 поена разлике у Казању.