ЕЛ: Звезда опет замало, Дудин Ефес у мртвој трци са Кућом Лаборал

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Каунасу од Жалгириса са 76:70, у мечу претпоследњег, 13. кола групе Е Топ 16 фазе Евролиге. Након слабог првог полувремена, Звезда је сјајном игром у трећем периоду преокренула резултат у своју корист, али су домаћини ипак смогли снаге и забележили тријумф. Нови дабл-дабл Бобана Марјановића – 14 поена и […]

субота, април 4, 2015 / 08:32

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Каунасу од Жалгириса са 76:70, у мечу претпоследњег, 13. кола групе Е Топ 16 фазе Евролиге. Након слабог првог полувремена, Звезда је сјајном игром у трећем периоду преокренула резултат у своју корист, али су домаћини ипак смогли снаге и забележили тријумф. Нови дабл-дабл Бобана Марјановића – 14 поена и 12 скокова.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Жалгириса у Каунасу 76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15), у 13. колу Групе Е Топ 16 фазе Евролиге.

Звезда је тако остала на три победе, а Жалгирису је ово био пети тријумф. Ниједна екипа није имала шансе да се пласира у четвртфинале.

Звезда је на полувремену губила са 13 поена, 40:27, али је фуриозно одиграла трећу четвртину, а почетком последње деонице водила је са шест разлике, 62:56.

Жалгирис је тада почео да погађа, а Звезда поново да греши, тако да је домаћи тим направио преокрет, и у завршници славио са 76:70.

Црвену звезду поново је предводио Бобан Марјановић са 14 поена и 12 скокова, док је Чарлс Џенкинс завршио утакмицу са 12 поена. Њих двојица су једини имали двоцифрени учинак у београдском тиму.

Најефикаснији у Жалгирису био је Паулиус Јанкунас са 19 поена.

Звезда такмичење у Евролиги за ову сезону завршава следеће недеље утакмицом са Панатинаикосом у београдском Пиониру.

ЦСКА бољи од Олимпијакоса

ЦСКА наставља са сјајним партијама у Евролиги ове сезоне. "Армејци" су у претпоследњем колу топ 16 фазе савладали екипу Олимпијакоса и чврсто држе прво место на табели групе Ф.

Деловало је да ће екипа српског плеја Милоша Теодосића однети лаку победу, пошто је у једном тренутку имала и 12 поена предности – 51:39.

Уследио је брз одговор Олипијакоса, па се ушло у неизвесну завршницу. Ипак, Теодосић је водио своју екипу до победе, па уколико "армејци" у последњем колу славе у Милану, остаће први на табели групе Ф пред четвртфиналне дуеле.

Домаће су до победе водили Сони Вимс и Саша Каун са по 16 поена, Милош Теодосић је убацио 14, а Андреј Кириленко 10. Са друге стране, Јоргос Принтезис и Метју Лоџески су стигли до 16, а Костас Слукас 12.

У другом мечу виђена је победа Анадолу Ефеса, која је изабраницима Дуде Ивковића била преко потребна како би турски тим остао у трци за четвртфиналним местом.

Ефес је савладао екипу Милана са 86:78 и сада има исти број победа као и Лаборал Куча (6/7), па ће мечеви последњег кола одлучити ко ће међу осам најбољих екипа у Европи.

Ефес у последњем колу у градском дербију гостује екипи Фенербахчеа, док Лаборал Куча такође гостује, екипи Уникахе.

У победничком тиму су блистали Томас Ертел са 26 и Ненад Крстић са 22 поена, док је Дарио Шарић убацио 14. У Арманију чак четворица играча су имала двоцифрен учинак, Брукс и Ђентиле по 17, Самјуелс 16, а Хекет 13 поена.