Ел класико класично: Пенали за побједу Барсе

Фудбалери Барселоне побиједили су вечерас у гостима мадридски Реал са 4:3 у Ел Класико дербију одиграном у оквиру 29. кола шпанске Примере и потпуно се вратили у трку за шампионску титулу. Утакмицу у Мадриду, 168. првенствени дерби великих ривала, обиљежио је одличан фудбал, хет-трик Лионела Месија, али и судија Ундијано Маљенко који је досудио три […]

понедељак, март 24, 2014 / 08:40

Фудбалери Барселоне побиједили су вечерас у гостима мадридски Реал са 4:3 у Ел Класико дербију одиграном у оквиру 29. кола шпанске Примере и потпуно се вратили у трку за шампионску титулу.

Утакмицу у Мадриду, 168. првенствени дерби великих ривала, обиљежио је одличан фудбал, хет-трик Лионела Месија, али и судија Ундијано Маљенко који је досудио три пенала и показао један црвени картон.

Четвороструки освајач Златне лопте је са два гола из пенала, другим у 84. минуту, досуђеним послије старта Ћабија Алонса над Андресом Инијестом, донио велика три бода Каталонцима.

Управо је Инијеста "отворио" меч како су гости само могли да пожеле, голом у седмом минуту.

Ипак, екипи Реала мало је било потребно да стигне до потпуног преокрета. За то је био заслужан веома расположени Карим Бензема, који је у 20. и 24. минуту искористио лоше реакције одбране Барселоне.

Реал је након тога контролисао меч, али је у финишу првог полувремена само у једном тренутку заборавио на Месија, који је из непосредне близине савладао Дијега Алонса и донио изједначење.

Судија Маљенко је у 55. минуту донио једну од неколико дискутабилних одлука, када је прекршај Данија Алвеша над Кристијаном Роналдом ван казненог простора "увукао" у шеснаестерац и показао на бијелу тачку. Сигуран извођач био је Роналдо.

Само 10 минута касније Нејмар је, показало се, послије офсајда побјегао одбрани Реала, након чега га је оборио Серхио Рамос и добио црвени картон. Меси је рутински извео шут са 11 метара и најавио нови, овај пут и коначни преокрет.

Барселона након ове побједе и даље заузима треће мјесто на табели, али сада има само један бод мање од Реала и Атлетика.

Резултати:

Осасуна – Севиља 1:2 (Акуна 90 – Хаиро 27, Баћа 45)

Бетис – Атлетико Мадрид 0:2 (Габи 58, Коста 64)

Валенсија – Виљареал 2:1 (Фуего 35, 44 – Дос Сантос 83)

Реал Мадрид – Барселона 3:4 (Бензема 20, 24, Роналдо 55. пенал – Инијеста 7, Меси 42, 65. пенал, 84. пенал)