Џејмс и Вејд за брејк Мајамија у Индијанаполису

Тандем Мајамија Вејд – Џејмс, донио је након преокрета побједу свом тиму у Индијанаполису за изједначење у финалу Истока на 1:1. Хит је славио резултатом 87:83. Серија се сада "сели" на Флориду. Двоструке узастопне шампионе су до побједе против домаће Индијане предводили Двејн Вејд са 23 поена, пет скокова и пет асистенција, и Леброн Џејмс […]

среда, мај 21, 2014 / 14:07

Тандем Мајамија Вејд – Џејмс, донио је након преокрета побједу свом тиму у Индијанаполису за изједначење у финалу Истока на 1:1. Хит је славио резултатом 87:83. Серија се сада "сели" на Флориду.

Двоструке узастопне шампионе су до побједе против домаће Индијане предводили Двејн Вејд са 23 поена, пет скокова и пет асистенција, и Леброн Џејмс са 22 поена, седам скокова и шест асистенција. Норис Кол додао је 11, а Крис Бош девет поена и шест скокова.

У екипи Пејсерса Ленс Стивенсон био је најефикаснији са 25 поена, а имао је и шест скокова и седам асистенција. Пол Џорџ убацио је 14 поена, Џорџ Хил 13, а Рој Хиберт додао је 12 поена и 13 скокова.

Током три четвртине утакмице у Индијанаполису Леброн Џејмс и Двејн Вејд дјеловали незаинтересовано. Заједно су постигли укупно 23 поена што је далеко од њиховог уобичајеног учинка за исти период. Посљедица њихове ноншаланције било је вођство Индијане 63:62 уочи последњег дијела сусрета.

Видјевши да је враг однио шалу преузели су конце у своје руке, а најбоља илустрација њиховог издања у одлучујућих 12 минута види се у чињеници да су од укупно 25 кошева Мајамија сами постигли 22! Или, само поен мање него што су убацили у претходне три четвртине.

Индијана је седам минута и 20 секунди прије краја утакмице водила са 73:69, али је Џејмс постигао "тројку" и смањио заостатак. Серијом 10:0, у којој је Џејмс постигао шест, а Вејд четири поена, Мајами је преокренуо ток меча и на крају дошао до брејка којим је анулирао предност домаћег терена Индијане у евентуалној "мајсторици".

"Покушавам да извучем најбоље што могу из сваке утакмице. Морао сам нешто да урадим у четвртој четвртини. Знали смо да неће бити лијепо. Не у Источној конференцији. Никада не гледате лијепу кошарку на Истоку", рекао је Џејмс.

Он је додао да је његова екипа извукла поуке из пораза у првој утакмици и истакао добру одбрану.

"Летјели смо по терену, а то нисмо радили у прво утакмици. Тада смо им дозволили да раде све што су жељели, а ми нисмо играли одбрану коју игра Мајами. Оно што је добро код нашег тима јесте то што се увијек вратимо", рекао је Џејмс.

Трећа утакмица игра се у суботу у Мајамију.