Дринчић ријешио дерби слободњаком

Партизан савладао Црвену звезду фантастичним поготком Николе Дринчића из слободног ударца у 77. минуту. Дерби обележила велика борбеност на терену и прилично коректно понашање навијача обе екипе. Фудбалери Партизана победили су као домаћини у 147. "вечитом" дербију Црвену звезду са 1:0, у утакмици деветог кола Супер лиге Србије и увећали предност над ривалом на четири […]

недеља, октобар 19, 2014 / 08:13

Партизан савладао Црвену звезду фантастичним поготком Николе Дринчића из слободног ударца у 77. минуту. Дерби обележила велика борбеност на терену и прилично коректно понашање навијача обе екипе.

Фудбалери Партизана победили су као домаћини у 147. "вечитом" дербију Црвену звезду са 1:0, у утакмици деветог кола Супер лиге Србије и увећали предност над ривалом на четири бода.

елику борбу водили су играчи две екипе на терену. Црвено-бели су били нешто опаснији у првом полувремену, док је бољу игру у другом делу Партизан крунисао поготком Дринчића у 77. минуту утакмице.

Репрезентативац Црне Горе на најбољи начин је искористио слободан ударац са ивице казненог простора и правом "бомбом" матирао немоћног Рајковића.

Највећу прилику за црвено-беле у 25. минуту сусрета пропустио је Лука Јовић, који је постао најмлађи учесник у историји вечитих дербија.

Партизан је на терену показао да је искуснија екипа, Петар Шкулетић је имао неколико прилика да затресе мрежу Звезде, али је млади Рајковић бриљирао на голу гостујуће екипе.

Меч је у два наврата био прекинут због дима од бакљи навијача Партизана, али озбиљнијих инцидената у току самог меча није било.

Главни судија меча Милорад Мажић обавио је свој задатак без грешке, а показао је седам жутих картона – три играчима Партизана, четири фудбалерима Звезде.

Партизан сада има 24 бода из осам утакмица, док Звезда заузима треће место са четири бода мање и утакмицом више.

У следећем колу, наредног викенда, Партизан ће играти у Јагодини, а Звезда на свом терену против Доњег Срема.