Дебакл Звезде, Партизан јесењи првак

Партизан је овјерио јесењу титулу, коју је обезбиједио прошле недеље, пошто је данас у 15. последњем колу првог дијела првенства играо неријешено у гостима са Спартаком – 2:2 (0:2). Партизан је испустио убједљиву побједу практично у финишу утакмице. Црно-бели су повели головима Лазара Марковића у 12. и Марка Шћеповића у 57. минуту, али Спартак није […]

субота, децембар 1, 2012 / 23:22

Партизан је овјерио јесењу титулу, коју је обезбиједио прошле недеље, пошто је данас у 15. последњем колу првог дијела првенства играо неријешено у гостима са Спартаком – 2:2 (0:2).

Партизан је испустио убједљиву побједу практично у финишу утакмице. Црно-бели су повели головима Лазара Марковића у 12. и Марка Шћеповића у 57. минуту, али Спартак није губио наду.

Резервиста Носковић постигао је први гол за домаћу екипу у 79. минуту, а изједначење је донио Братић само пет минута касније.

Фудбалери Партизана су стали са игром након другог поготка, њихову ‘успаваност’ искористили су домаћи фудбалери и изједначили са два брза гола. ‘Црно-бели’ су у самом финишу покушавли поново да стигну до вођства, али се мрежа голмана Алексића није затресла.

Фудбалери Војводине декласирали су Црвену звезду на Маракани са 3:0 у последњем мечу јесењег дијела Јелен Суперлиге.

Новосађани су од почетка до краја утакмице били много бољи ривал од домаћег састава и сасвим заслужено су славили головима Оумаруа (2) и Стевановића.

Војводина на зимску паузу одлази са 28 бодова што је довољно за четврто мјесто, док ће Звезда на прољеће покушати да надокнади шест бодова предности колико има првопласирани Партизан.

Тренер фудбалера Црвене звезде Александар Јанковић рекао је играчима да ће у понедељак поднијети оставку, сазнаје Бета.

"Шест бодова заостатка за водећим Партизаном је још и најмањи проблем. Иде време за подвлачење црте па ћемо више говорити о свему наредних дана. Видим своју одговорност, али ова конференција је посвећена утакмици с Војводином, а нова је већ заказана за понедељак", рекао је Јанковић.

Он је казао да би било "претенциозно" рећи да је за вечерашњи пораз крива тренутна ситуација у клубу.

"Ово је само до играча и мене као тренера", додао је Јанковић.