Данци следили Холанђане

Фудбалска селекција Данске направила је прво хит изненађење на Европском првенству у Пољској и Украјини, побједом над фаворизованим Холанђанима, 1:0. Једини гол на мечу постигао је фудбалер Брондбија Михаел Крон-Дели у 24. минуту. Током највећег дијела меча Холандија је била боља, али није искористила своје шансе. Такође, утисак је да су ’лале’ у завршници меча […]

субота, јун 9, 2012 / 19:54

Фудбалска селекција Данске направила је прво хит изненађење на Европском првенству у Пољској и Украјини, побједом над фаворизованим Холанђанима, 1:0.

Једини гол на мечу постигао је фудбалер Брондбија Михаел Крон-Дели у 24. минуту.

Током највећег дијела меча Холандија је била боља, али није искористила своје шансе. Такође, утисак је да су ’лале’ у завршници меча оштећене за пенал после играња руком Јакобсена.

Тим Мортена Олсена у 24. минуту из прве праве акције долази до вођства – Поулсен је прошао по лијевој страни, лопта је уз мало среће дошла до 29-годишњег Михаела Крон-Делија, а фудбалер Брондбија је предриблао Влара и послао лопту кроз ноге Стекеленбургу (1:0).

Данци су се одбранили до краја, упркос офанзиви Холанђана, и тако засјели на врх групе Б.