Данци сачували наду, Украјина сигурна против Словеније

Фудбалери Шведске савладали су Данску резултатом 2:1 у баражу за Европско првенство и корак су ближи пласману у Францсуку. Швеђани су у Солни били бољи ривал, али је утакмица могла да оде у другом правцу када су Данци у завршници имали неколико опасних напада. Ипак, играчи селектора Хамрена су тријумфовали и на реванш у Копенхагену […]

субота, новембар 14, 2015 / 22:07

Фудбалери Шведске савладали су Данску резултатом 2:1 у баражу за Европско првенство и корак су ближи пласману у Францсуку.

Швеђани су у Солни били бољи ривал, али је утакмица могла да оде у другом правцу када су Данци у завршници имали неколико опасних напада.

Ипак, играчи селектора Хамрена су тријумфовали и на реванш у Копенхагену у уторак носе минималну предност уз примљени гол на домаћем терену.

У првом дијелу Швеђани су доминирали, али их је Никлас Бендтнер могао шокирати у 44. минути. Изашао је сам на Исаксона, али је промашио.

Швеђани су повели већ у идућем нападу преко Форсберга.

Златан ибрахимовић постигао је свој први гол Данцима у 50. минути из пенала, а почасни гол, односно толико жељени гол у гостима постигао је Јоргенсен у 80. минути.

Реванш се игра у Данској у уторак.

Фудбалери Украјине веома су близу пласмана на Европско првенство, пошто су у првом мечу баража савладали Словенију са 2:0.

Украјинци су у Љвову били много бољи ривал, могли и убједљивије да славе, али ће им тријумф овим резултатом вјероватно бити довољан за пролаз.

Расплет ће бити познат за три дана када Словенци буду били домаћини у Марибору на Људском врту.

Изабраници селектора Фоменка кренули су са опсадом гола већ од старта меча, а до првог гола стигли су у 22. минуту. Јермоленко је прихватио одбитак, једним лажњаком преварио тројицу противничких играча и онда рутински погодио супротни угао.

Иако су Украјинци доминирали, тим резултатом отишло се на одмор, а други гол дјело је Селезњова у 54. минуту. Нападач жутих није имао тежак посао по десном боку прошао је Федетскиј, оштро убацио на другу стативу гдје се Селезњов неометан бацио и затресао мрежу.

Денис Гармаш је одмах после тога био непрецизан, да би Селезњов нешто касније пропустио прилику да можда већ сада ријеши побједника двомеча. Добио је одличну дубинску лопту и искоса са лијеве стране изашао 1 на 1 са голманом Словеније.

Намјестио се, гађао супротни угао, али је његов ударац зауставила статива. Домаћи тим је успио да сачува предност до краја и сада мирно чека реванш који је на програму у уторак од 20.45.