Даласов чудесан повратак у режији Новицког

Далас повео 3:1 против Оклахома Ситија, пошто је у последњих пет минута надокнадио дефицит од 15 поена и изборио продужетак – 112:105. Само једна побједа дели Далас Мавериксе од другог учешћа у финалу плеј-офа НБА лиге! Како тренутно стоје ствари, то би лако могла да буде реприза финала одиграног 2006. године, када су се састали […]

уторак, мај 24, 2011 / 13:42

Далас повео 3:1 против Оклахома Ситија, пошто је у последњих пет минута надокнадио дефицит од 15 поена и изборио продужетак – 112:105.

Само једна побједа дели Далас Мавериксе од другог учешћа у финалу плеј-офа НБА лиге!

Како тренутно стоје ствари, то би лако могла да буде реприза финала одиграног 2006. године, када су се састали Мајами и Далас (4:2).

Најзаслужнији за све изгледнији тријумф над Оклахома Сити Тандером у финалу Западне конференције биће Дирк Новицки, који је 12 од својих 40 поена постигао у последњих пет минута регуларног тока четврте утакмице.

Домаћин је тројком Кевина Дурента повео са 99:84, али је до краја постигао још само два поена, а Далас – 17!

"Нисмо губили вјеру. Коначно смо дошли до неких скокова, што нас је убијало цијелу утакмицу. Заустављали смо њихов напад за нападом, на другој страни дали и неке срећне кошеве и тако смо ухватили ритам", рекао је њемачки ветеран.

Шон Мерион блокирао је шут Дјурента за побједу у регуларном току, да би на 40 секунди прије краја продужетка, при резултату 105:105, Џејсон Кид погодио преломну тројку. Џејсон Тери и Кид убацили су још по два пенала после промашаја Вестбрука и Дурента…

Само два тима у историји НБА успела су да добију серију након 1:3, добивши двије од наредне три утакмице у гостима!

С обзиром на то да је Далас добио девет од последњих десет мечева у плеј-офу, не дјелује да су шансе Оклахома Ситија за преокрет реалне.

Поред Новицког, двоцифрен учинак код Мавса имали су још Тери (20 поена) и Кид (17, уз седам асистенција и четири украдене лопте), док је Предраг Стојаковић играо уобичајених 17 минута и забиљежио четири поена (шут 2/7), скок, двије асистенције и двије грешке.

Стојаковић има шансу да постане четврти Србин у финалу плеј-офа, после Влада Дивца, Дарка Миличића – који једини има шампионски прстен – и Владимира Радмановића.

У тиму Оклахоме најефикаснији је био Дјурент са 29 поена, на шта је додао 15 скокова, али и девет изгубљених лопти.

Расел Вестбрук имао је 19 поена, осам скокова и осам асистенција, а Серж Ибака 18 поена и десет скокова.

Далас је имао 22 скока, али и 12 изгубљених лопти мање. Уз то је шутирао тројке 8/25, а домаћин слабих 2/13.

Пети меч на распореду је у ноћи између сриједе и четвртка, док Мајами – Чикаго (2:1) поново играју уторак на сриједу у 2.30 часова.