Далас поново води

У трећем мечу финала Запада, Оклахома је код куће изгубила од Далас Маверикса са 87:93, тако да екипа из Тексаса сада има предност од 2:1 у серији. Момци из Тексаса савладали су Оклахому резултатом 93:87, по четвртинама 27:12, 25:24, 18:20, 23:31, и тако дошли до друге побједе у финалу Запада. Далас је меч добио захваљујући […]

недеља, мај 22, 2011 / 13:15

У трећем мечу финала Запада, Оклахома је код куће изгубила од Далас Маверикса са 87:93, тако да екипа из Тексаса сада има предност од 2:1 у серији.

Момци из Тексаса савладали су Оклахому резултатом 93:87, по четвртинама 27:12, 25:24, 18:20, 23:31, и тако дошли до друге побједе у финалу Запада.

Далас је меч добио захваљујући сјајној игри у првом полувремену, посебно у првих 12 минута, када су Маверикси дошли до двоцифрене предности.

Одбрану Оклахоме тада су срушили Џејсон Кид и Шон Мерион, док је у тим тренуцима на висини задатка био и српски интернационалац Пеђа Стокјаковић.

Екипа Оклахоме је успјела да у наредне двије трећине успопстави равнотежу, и постепено смањује високу предност Даласа, која је у једном тренутку износила чак 25 поена.

Последња четвртина у којој је Оклахома кренула на све или ништа могла је да буде кобна за Мавериксе, који су испустили огромну предност са почетка меча, и били у плусу само четири коша.

Ипак, у тим тренуцима ствари у своје руке преузима сјајни Дирк Новицки, који успијешно приводи утакмицу крају.

Да су Тандери били само мало бољи у шуту за три поена, могли су да побиједе на мечу. Али екипа која у финалу Запада за три поена из 17 покушаја само једном погоди, не може да се нада бољем резултату на крају.

У екипи Даласа најбољи су били Дирк Новицки и Шон Мерион са по 18 поена, док је Пеђа Стојаковић, за 16 минута постигао седам кошева, имао три скока и једну асистенцију.

Код Тандера најефикаснији је био Расел Вестбрук са 30 поена, док је Кевин Дурант постигао 24 коша, али уз катастрофалан шут за три поена од 0:8.

И четврти меч ове серије се игра у Оклахоми а на програму је у ноћи између понедељка и уторка.