Чукарички побиједио на евро гостовању

Чукарички је у гостима побиједио Домжале 1:0 и у Београд се враћа са резултатом који обећава нова европска искушења за црно-бијеле. Београђани су до тријумфа дошли голом из пенала у 43. минуту. Сигуран реализатор био је Игор Матић. Капитен "брђана" одмах на старту другог дијела могао је да дуплира предност српског представника, али је Нејц […]

петак, јул 3, 2015 / 02:24

Капитен "брђана" одмах на старту другог дијела могао је да дуплира предност српског представника, али је Нејц Видмар други пут прочитао ударац са "креча" искусног везисте Чукаричког.

Ако ништа друго, гости су цијело друго полувријеме имали играча више, јер је Габер Добровољц као последњи играч одбране скривио пенал у 46. минуту.

Да ли због недостатка свјежине, с обзриом да су фудбалери усред припрема, а или нечег другог, тим Владана Милојевића је, упркос бројчаној предности, био у подређеном положају у већем дијелу другог полувремена.

Као да је промашај Матића са бијеле тачке мотивисао домаћина и поколебао госта. Домажале је имало неколико великих прилика да стигне до изједначења, а Чукарички пуно среће. Најближи поготку Словенци су били у 74. минуту, када је Дејан Трајковски погодио стативу.

Све ово би требало да брине тренера Милојевића, али не много. "Брђани" су играли далеко боље у првом полувремену и за разлику од противника успјели су да постигну гол. Са друге стране, Чукарички ће бити још јачи када се у тим врате Никола Стојиљковић, Обенг Реган, Станиша Мандић и када последње појачање пристигло на Баново брдо Марко Ранђеловић добије право наступа.

Реваш се игра за седам дана у Београду, а побједник овог двомеча састаће се са бољим из дуела Динамо Тбилиси Габала. Представник Азербејџана поражен је у главном граду Грузије 1:2.