Црно-бело чудо: Партизан избацио Про Реко у четвртфиналу Лиге шампиона!

Ватерполисти Партизана направили су сензацију на завршном турниру Лиге шампиона јер су у четвртфиналном сусрету, без искљученог тренера, успјели да елиминишу славни Про Реко одигравши најприје 12:12, а потом до побједе дођу бољим извођењем пенала – 19:18, чиме су заказали полуфинални дуел са крагујевачким Радничким. Против апсолутног фаворита и једног од најбољих ватерполо клубова свих […]

петак, мај 30, 2014 / 08:24

Против апсолутног фаворита и једног од најбољих ватерполо клубова свих времена, црно-бијело "обданиште" показало је срчаност каква се не виђа често, а захваљујући сјајном голману Сору екипа тренера Владимира Вујасиновића враћала се неколико пута из амбиса и изборила пенале.

Про Реко је од самог старта водиио, али не са више од два гола разлике. Да се "нешто спрема" могло је да се наслути у лудој трећој дионици, када су црно-бели од 5:7 стигли до 8:8, наговијестивши напет финиш.

У њега се ушло новим налетом италијанског клуба, који је стигао до два гола разлике четири минута прије краја, а онда су сјајним голом Мандић, а потом и Суботић, успјели да донесу изједначење.

Драма је достигла врхунац у последњем минуту, када је Вујасиновић, 14 секунди прије краја четврте дионице, искључен због протеста јер је његов тим остао са играчем мање у базену, но тај напад са ватерполистом више Про Реко није искористио јер је Соро успио да заустави шут за тријумф.

На ред су дошли пенали, а после седам серија сензација је озваничена: најприје су са једне стране били прецизни Суботић, Ђедовић, Мандић, Чучковић и Ћук, са друге Про Рекови Јоковић, Ивовић, Фиорентини, Фиљоли и Јановић, а након што су Суботић и Ђедовић по други пут били сигурни, а Јоковић за Италијане – Слободан Соро је одбранио шут Александра Ивовића и изазвао одушевљење публике у Барселони, која је, од напете завршнице четврте четвртине, здушно била уз младе црно-беле.

Партизан ће у полуфиналу, у петак, играти са Радничким који је као најбољи у својој групи стекао право да се директно пласира у ту фазу такмичења.