Челзи мирно, Реал скинуо проклетство Лиона

Фудбалери Реала савладали су Лион, док је Челзију за пролаз био довољан и реми против Копенхагена. Реал Мадрид је после 2004. године успио да се домогне четвртфинала Лиге шампиона и то против најнезгоднијег противника – Олимпика из Лиона. После 1:1 у Француској, Реал је у реваншу на "Сантјаго Бернабеу побиједио 3:0, головима Марсела, који је […]

среда, март 16, 2011 / 22:51

Фудбалери Реала савладали су Лион, док је Челзију за пролаз био довољан и реми против Копенхагена.

Реал Мадрид је после 2004. године успио да се домогне четвртфинала Лиге шампиона и то против најнезгоднијег противника – Олимпика из Лиона.

После 1:1 у Француској, Реал је у реваншу на "Сантјаго Бернабеу побиједио 3:0, головима Марсела, који је по вокацији дефанзивац, али умије са лоптом, Бенземе и Ди Марије.

Он је у 37. минуту утакмице одиграо дупли пас са Кристијаном Роналдом, "промијешао" двојицу штопера Лиона и добрим ударцем спољном савладао Ига Лориса. То је његов први гол у еврокуповима, а у европи игра од 2007, када је дошао у Реал.

У другом дијелу, Лион потпуно безопасан, а тренутак дефинитивне одлуке у 66. минуту. Марсело је упутио једну лопту испред шеснаестерца гостију, Карим Бензема је све то лијепо испратио и поново је затресао мрежу свог бившег клуба.

Наставио је убитачну серију – на 31 утакмици у Лиги шампиона, Бензема је до сада дао 19 голова (што за Лион, што за Реал). Ово му је био шести гол у текућој сезони ЛШ, или његов девети гол у последњих седам мечева у свим такмичењима!

Убједљивих 3:0 дјело је Аргентинца Анхела ди Марија. Месут Озил је главом спустио лопту Ди Марији, који је из трка лагано матирао Лориса.

Од сезоне 2004/05. за Реал је осмина финала Лиге шампиона била крајња станица. Редом су га избацивали: Јувентус, Арсенал, Бајерн, Рома, Ливерпул и управо Лион.

Челзи се није знојио

После 2:0 у Данској, Челси је на Стамфорд бриџу одиграо 0:0 са Копенхагеном. сасвим довољно за пласман међу осам најбољих европских екипа.

Челси се испромашивао против Копенхагена, али су и гости пријетили. У првом полувремену погодили су стативу из "слободњака" и да је та лопта ушла, ко зна шта би било. Али, реално гледано, Челси је квалитетнији од данског шампиона.

Један од занимљивијих детаља на мечу је био и тај што је Карло Анћелоти оставио скупоценог Фернанда Тореса на клупи, убацивши га у игру у последњих 20-ак минута умјесто Николаса Анелке. Торес још није дао гол у плавом дресу.