Челзи и Фенербахче ближе финалу Лиге Европе

Енглези голом у 94. минуту побиједили Базел, "минималац" Фенербахчеа у Истанбулу против Бенфике, у првим мечевима полуфинала Лиге Европе. Побједе су забиљежили Челси против Базела (2:1) и Фенербахче у дуелу са Бенфиком (1:0). "Плавци" су у Швајцарској стигли до тријумфа голом Давида Лиза у четвртом минуту судијске надокнаде. На крају је било 2:1 за лондонски […]

четвртак, април 25, 2013 / 23:34

Енглези голом у 94. минуту побиједили Базел, "минималац" Фенербахчеа у Истанбулу против Бенфике, у првим мечевима полуфинала Лиге Европе.

Побједе су забиљежили Челси против Базела (2:1) и Фенербахче у дуелу са Бенфиком (1:0).

"Плавци" су у Швајцарској стигли до тријумфа голом Давида Лиза у четвртом минуту судијске надокнаде. На крају је било 2:1 за лондонски тим. Врло интересантан меч виђен је на стадиону Сент Јакоб. И једна и друга екипа жељеле су побједу, и са таквим приступом су ушле у меч.

Челси је рано повео, већ у 12. минуту. Стријелац је после корнера био Мозес. Нигеријац се "сакрио" иза Бранислава Ивановића и са земље лопту главом спровео у мрежу.

Голова није било све до самог финиша, али јесте прилика. Невјероватно је шта фудбалери оба тима нису искористили. Статива је спасавала и Челси и Базел.

Фернандо Торес је могао да буде трагичар утакмице. Да је искористио шансе из којих је теже било промашити, "плавци" сигурно не би бринули пред реванш на Стамфорд Бриџу. Овако минималан пораз ипак даје наду Швајцарцима да за седам дана могу до подвига.

Базел је изједначио у 87. минуту, пошто је Фабијан Шар реализовао пенал, који је досуђен под врло сумњивим околностима. Али, црвено-плавима то није било довољно да избјегну пораз.

Мање од минут прије краја досуђен је слободан ударац за Челси на неких 20-ак метара од гола. Лопту је намјестио Луиз, снажно шутирао у ближи голманов угао и од руку Јана Зомера, чувара мреже који је до тог тренутка бриљирао, довео Енглезе до тријумфа.

Врло занимљиво било је у Истанбулу.

Фенер је победио Бенфику 1:0, голом Егемена Коркмаза у 72. минуту.

Представник Турске имао је велику шансу да у финишу првог полувремена стигно до вођства, али Кристијан Барони није искористио пенал у другом минуту судијске надокнаде.

Главни арбитар Милорад Мажић имао је "пуне руке" посла. Показао је чак седам жутих картона, један више гостима из Лисабона. Занимљиво да је домаћин побиједио захваљујући превиду Мажића, који је досудио корнер за Турке, после којег је постигнут гол, иако је лоптом последњи играо играч Фенера Пјер Вебо.

Реванш утакмице играју се у Лондону и Лисабону 2. маја.