Челси срушио Манчестер

Фудбалери Челсија побиједили су Манчестер јунајтед са 2:1, у заосталој утакмици енглеске Премијер лиге. Овом побједом тим Карла Анчелотија је ухватио ’последњи воз’ да се укључи у борбу за титулу. Екипа Сер Алекса Фергусона водила је на полувремену голом Вејна Рунија у 30. минуту, али је Челси у наставку преокренуо и побиједио. Изједначио је Давид […]

среда, март 2, 2011 / 07:09

Фудбалери Челсија побиједили су Манчестер јунајтед са 2:1, у заосталој утакмици енглеске Премијер лиге.

Овом побједом тим Карла Анчелотија је ухватио ’последњи воз’ да се укључи у борбу за титулу.

Екипа Сер Алекса Фергусона водила је на полувремену голом Вејна Рунија у 30. минуту, али је Челси у наставку преокренуо и побиједио. Изједначио је Давид Луиз у 54. минуту, а побједу ’плавцима’ донио је Френк Лампард у 79. минуту из пенала.

Јунајтед је остао на 60 бодова, четири више од Арсенала, али сада има и меч више. Са друге стране, Челси је прескочио Тотенхем на четвртом мјесту на табели. ’Плавци’ сада имају 48 бодова, али и меч мање од првопласираног Јунајтеда.

У последњим тренуцима утакмице, видно изнервиран, Немања Видић је искључен због другог жутог картона. Претходно, судија Мартин Еткинсон је пропустио да искључи стријелца првог гола Челсија Давида Луиза због очигледног прекршаја за жути картон над Вејном Рунијем.

Дуел на ’Стамфорд Бриџу’ је, као што се и очекивало, био веома борбен и нервозан, а Челси је на крају забиљежио изузетно важну побједу. Јунајтед је наставио црну серију на овом стадиону пошто и девету утакмицу за редом није побиједио.