Чех поклонио бод Вигану

Фудбалери Челсија одиграли су на гостовању Вигану неријешено 1:1 у последњој вечерашњој утакмици 16. кола Премијер лиге и направили корак уназад у борби за титулу шампиона Енглеске. Утакмицу у Вигану обиљежила је веома тврда игра на обе стране, али је Челси успио да поведе голом Данијела Стариџа у 59. минуту. Када се чинило да ће […]

субота, децембар 17, 2011 / 21:57

Фудбалери Челсија одиграли су на гостовању Вигану неријешено 1:1 у последњој вечерашњој утакмици 16. кола Премијер лиге и направили корак уназад у борби за титулу шампиона Енглеске.

Утакмицу у Вигану обиљежила је веома тврда игра на обе стране, али је Челси успио да поведе голом Данијела Стариџа у 59. минуту.

Када се чинило да ће "плавци" забиљежити четврту узастопну побједу, Петр Чех је направио грешку, испустио лопту пред својим голом, а најбоље се снашао Ђорди Гомез и затресао мрежу.

Репрезентативац Србије Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута за Челси.

Фудбалери Блекбурна и Болтона све су даље од очувања премијерлигашког статуса, пошто су и данас забиљежили поразе у утакмицама 16. кола првенства Енглеске.

Блекбурн је код куће изгубио од Вест Бромвич Албиона са 2:1, а стријелац побједоносног поготка за госте био је Питер Одемвинги у 89. минуту.

Репрезентативац Србије Радосав Петровић провео је свих 90 минута на клупи Блекбурна који је овим поразом "учврстио" претпоследњу позицију на табели.

Још гори је тим Болтона који је у гостима поражен од лондонског фулама са 2:0 и налази се на последњем мјесту на табели. Поготке за домаћина, који је средином недеље испао из Лиге Европе, дали су Клинт Демпси и Брајан Руиз.

Ни екипа Вулверхемптона није направила корак напред у борби за опстанак, пошто је на свом стадиону изгубила од Стоук Ситија са 2:1, а три бода гостима донио је Питер Крауч.

Репрезентативац Србије Ненад Милијаш и члан Вулверхемптона Ненад Милијаш играо је до 75. минута.