Босна побиједила у \’\’Борику\’\’

Рукометаши сарајевске Босне савладали су Борац м:тел у "Борику" 28:27 и практично одбранили титулу шампиона БиХ. Био је то први пораз у другом дијелу сезоне рукометаша Борац м:тела. Иако су прије меча из Борца најављивали да су увјерени у тријумф на крају je ипак побједа искусније екипе, коју предводи Ирфан Смајлагић. Меч је одигран у […]

субота, април 30, 2011 / 20:56

Рукометаши сарајевске Босне савладали су Борац м:тел у "Борику" 28:27 и практично одбранили титулу шампиона БиХ.

Био је то први пораз у другом дијелу сезоне рукометаша Борац м:тела. Иако су прије меча из Борца најављивали да су увјерени у тријумф на крају je ипак побједа искусније екипе, коју предводи Ирфан Смајлагић.

Меч је одигран у сјајном амбијенту бањoлучког Борика пред више од четири хиљаде гледалаца. Домаћи рукометаши дали су све од себе да дођу до тријумфа од три гола разлике, којим би преузели прву позицију на табели, али нису успјели.

У првом полувремену играло се гол за гол, а послије 30 минута борбе домаћа екипа је имала предност (15:14).

У другом дијелу Борац м:тел је заиграо агресивније и у једном моменту дошао до толико жељених три гола вишка (21:18), пошто је Босна у првом мечу славила (22:20).

Борац м:тел је имао и напад за вођство од четири гола разлике, али није га реализовао и тад је почео пад у игри, што су гости искористили и прво изједначили, а затим и успјели да преокрену резултат и славе тријумф 28:27.

МАРКОВИЋ: Пресудила дужа клупа Босне

Послије меча тренер Борац м:тела Драган Марковић честитао је Босни на побједи.

"Ми смо играли док смо имали снаге. Мислим да је пресудила дужа клупа Босне јер кад сам ја ротирао играче осјетило се, а кад су они није се осјетило. Пресудило је и њихово веће искуство играња Лиге шампиона. Ми смо имали пар ситуације да се одлијепимо нисмо их на жалост искористили", рекао је послије меча Марковић.

На другој страни некадашњи играч Борца Ирфан Смајлагић захвалио се публици.

" Била је сјајна атмосфера и то је било добро за оба тима. Ми нисмо дошли чувати предност два гола из првог меча него смо дошли побиједити што смо на крају и учинили", рекао је Смајлагић.