Борац потопио Зрињски

Фудбалери бањалучког Борца декласирали су у посљедњој утакмици 19. кола Премијер лиге Зрињски резултатом 5:1. Чак четири гола за домаћи тим постигао је Немања Билбија који је био нерјешива енигма за одбрану гостију, док је један погодак и двије асистенције уписао Ведран Кантар. Зрињски је први дошао у водство у 20. минути. Горан Марковић је […]

недеља, март 31, 2013 / 05:06

Фудбалери бањалучког Борца декласирали су у посљедњој утакмици 19. кола Премијер лиге Зрињски резултатом 5:1.

Чак четири гола за домаћи тим постигао је Немања Билбија који је био нерјешива енигма за одбрану гостију, док је један погодак и двије асистенције уписао Ведран Кантар.

Зрињски је први дошао у водство у 20. минути. Горан Марковић је из велике удаљености сјајно је шутирао, а Асмир Авдукић био је немоћан.

У 26. минути Малетић је извео корнер, а Билбија главом погађа за 1:1. Само минут касније исти играч поново главом погађа за 2:1.

Након пола сата игре било је 3:1. Кантар је сјајно повукао лопту, изиграо одбрану Зрињског асистирао за Билбију који из непосредне близине поентира и уписује хет трик за неописиво славље на градском стадиону у Бањој Луци. Први дио завршен је водством домаћих од 3:1.

Свега пет минута наставка било је довољно Билбији да постигне четврти погодак. Овога пута Мелхера је сваладао прецизним ударцем лијевом ногом.

Бриљантна партија младог бх. репрезентативца који напустио игру у 70.минути уз овације са трибина. Замијенио га је Адмир Рашчић.

У 78.минути било је 5:1. У стријелце се уписао Ведран Кантар који је поставио коначан резултат. Дефинитивно, бањалучки тим показао је највише у прољетном дијелу сезоне.

Борац се тако пробио на треће мјесто, иза Жељезничара и Сарајева, са 34 освојена бода.