Борац поражен у Градачцу

Фудбалери бањолучког Борца нису успјели да савладају екипу Звијезде у Градачцу и на тај начин направе одлучујући корак ка шампионској титули. Изабраници Владе Јагодића поражени су и четврти пут ове сезоне, па сада бодовна разлика између Борца и сарајевског Жељезничара износи пет бодова, три кола прије краја. У првом полувремену Борац је доминирао, створио 5-6 […]

недеља, мај 15, 2011 / 15:28

Фудбалери бањолучког Борца нису успјели да савладају екипу Звијезде у Градачцу и на тај начин направе одлучујући корак ка шампионској титули.

Изабраници Владе Јагодића поражени су и четврти пут ове сезоне, па сада бодовна разлика између Борца и сарајевског Жељезничара износи пет бодова, три кола прије краја.

У првом полувремену Борац је доминирао, створио 5-6 одличних прилика за постизање гола, али лопта није налазила пут до мреже. Истина, прву шансу на мечу имали су домаћини и то већ у трећем минуту, када је Хамзић шутирао поред гола. Од наредног минута кренула је серија Борчевих пропуштених прилика, а предњачио је нападач Раде Вељовић.

Казна за силне неискориштене шансе стигла је већ након два минута игре у другом полувремену, када је Хамзић након израђене акције погодио мрежу иза леђа Асмира Авдукића. Пет минута након водећег гола домаћина, у великој прилици за гол био је Дражен Међедовић, када је изашао сам пред голмана домаћих, али не успијева да исконтролише лопту.

Након те пропуштене прилике, Владо Јагодић је све карте бацио у напад, те је умјесто Међедовића у игру ушао Немања Видаковић, а недуго потом игру је напустио и Душко Стајић, а на терен је истрчао Стево Николић, тако да је Борац са три нападача (Вељовић, Николић и Видаковић) дочекао крај утакмице.

Упркос томе, Бањолучани су до краја меча имали још само једну шансу да дођу до поготка и то у 62. минуту – прво је према голу Звијезде шутирао Видаковић, његов шут брани голман Звијезде, да би одбијену лопту преко гола послао Бранислав Крунић.

Ипак, упркос поразу у Градачцу, фудбалери Борца и даље све држе у својим рукама – са двије домаће побједе "црвено-плави" постају нови шампиони БиХ, те би први пут у својој историји заиграли у квалификацијама за Лигу шампиона. Стога, играчима у црвено-плавим дресовима, али и шефу Јагодићу, подршка је неопходна у свим утакмицама до краја првенства, а прва од њих игра се већ у четвртак, када Борац дочекује екипу Травника.