Болту злато и нови рекорд Олимпијских игара

Јамајчанин Усеин Болт освојио је златну медаљу у најатрактивнијој атлетској дициплини на 100 метара у времену новог олимпијског рекорда 9.63. Сребрну медаљу освојио је још један Јамајчанин Јохан Блејк у времену 9.75, док је бронзу освојио Американац Џастин Гетлин у времену 9.79. Асафа Пауел је био најбржи у првих 30 метара, "повукао" остале док је […]

недеља, август 5, 2012 / 23:56

Јамајчанин Усеин Болт освојио је златну медаљу у најатрактивнијој атлетској дициплини на 100 метара у времену новог олимпијског рекорда 9.63.

Сребрну медаљу освојио је још један Јамајчанин Јохан Блејк у времену 9.75, док је бронзу освојио Американац Џастин Гетлин у времену 9.79.

Асафа Пауел је био најбржи у првих 30 метара, "повукао" остале док је Болт убрзава, а онда је Пауел успорио и прошао кроз циљ у времену 11.99. Блејк, Гетлин и Бејли су у Лондону у финалној трци поставили нове личне рекорде.

Претходни олимпијски рекорд износио је 9.69 и такође га је поставио Болт, док је светски рекорд оборио у Берлину 2009. године и он износи 9.58.

Болт је овом трком потврдио да је вјероватно најбољи спринтер у историји. Болта следеће недеље очекују трке на 200 метара и штафета Јамајке 4×100 метара.