Бод Партизану у лудој утакмици у Будимпешти

Ватерполисти Партизана и даље су без побједе у Евролиги, пошто су у другом колу Ц групе елитног такмичења ремизирали са Вашашом у Будимпешти 10:10 (3:5, 3:0, 2:0, 2:5). Пораз актуелног шампиона Европе спријечио је Милош Ћук, поготком свега четири секунде пре краја меча. Без суспендованих првог тренера Игора Милановића и Стефана Митровића црно-бели су лоше […]

среда, новембар 9, 2011 / 21:03

Ватерполисти Партизана и даље су без побједе у Евролиги, пошто су у другом колу Ц групе елитног такмичења ремизирали са Вашашом у Будимпешти 10:10 (3:5, 3:0, 2:0, 2:5).

Пораз актуелног шампиона Европе спријечио је Милош Ћук, поготком свега четири секунде пре краја меча.

Без суспендованих првог тренера Игора Милановића и Стефана Митровића црно-бели су лоше отворили меч, примили чак пет голова у првој четвртини, али затим стегли одбрану, поправили напад и на старту последњег периода имали три гола вишка (8:5).

Међутим, тада је услиједио нови пад у игри, Мађари су чак пет пута савладали Слободана Сора и права је срећа што је најефикаснији играч Партизана Ћук (четири гола) постигао погодак вриједан првог овосезонског бода.

Црно-бели су у првом колу на Бањици изгубили од Сегеда са 9:8.

Сегед је вечерас у другом мечу Ц групе савладао Егер са 6:3.

Табела: Сегед 6, Вашаш 4, Партизан 1, Егер 0.

У наредном мечу Партизан 26. новембра на Бањици дочекује Егер.

Војводина ремизирала

Ватерполисти Војводине пропустили су велику прилику да забиљеже прву побједу у Евролиги ове сезоне. Шпандау је у финишу извукао реми у Новом Саду – 6:6 (1:2, 3:1, 2:1, 0:2).

Ватерполисти Војводине имали су гол предности и играча више 50 секунди прије краја утакмице другог кола Групе Б Евролиге.

Напад нису искористили, а у преосталом времену искусни Ерик Буковски постигао је свој трећи гол на утакмици и поставио коначан резултат на базену новосадског СПЕНС, који је прилично разочаравајућ за домаћи тим.

После гола Буковског за 6:6, Новосађани су имали 30 секунди да, ипак, забиљеже прва три бода у најјачем европском клупском такмичењу, али је ударац Немање Убовића из близине успио да заустави искусни голман тима из Берлина Александар Чигир.

У свакој од четири четвртине, Нијемци су први постизали гол, али је Војводина упркос томе у последњу дионицу ушла са два гола предности, највише захваљујући Убовићу. Он је трећу четвртину завршио са два гола у два напада и то у ситуацијама без играча више, што је његов тим довело на замах од побједе, али су момци Дејана Станојевића ту и остали.

ГРУПА Б

Војводина – Шпандау 6:6
Југ – Младост 10:8

ТАБЕЛА: Југ 6, Младост 3, Шпандау 1, Војводина 1.

Побједа звезде у купу Европе

Ватерполисти Црвене звезде ВЕТ пласирали су се у четвртфинале Купа Европе, побиједивши као домаћини румунску Орадеу – 8:6 (3:3, 2:1, 2:0, 1:2).

Црвено-бели су пред својим навијачима, на базену СЦ "Милан Гале Мушкатировић", славили са два гола разлике, што им је било довољно за пролаз након 9:9 у Румунији 22. октобра.

Играч утакмице био је ветеран и некадашњи репрезентативац Југослав Васовић, који је постигао три поготка, иако због три искључења није дочекао у базену последњу четвртину.

Црвено-бели су током целог меча имали велику подршку са трибина, а навијачи су после тријумфа славили заједно са ватерполистима, скандирајући "Шампиони" и "Ово је Звезда"!

После искључења Васовића, улогу вође преузео је Марко Аврамовић и Звезда је после минималног вођства на полувремену (5:4) успjела да направи кључну разлику у трећој четвртини.

Одбранама се истакао голман Гојко Пијетловић, који је уз ангажовану игру комплетне екипе у одбрани капитулирао само два пута у другом полувремену.

Поред капитена Васовића, реализацијом се истакао и двоструки стрелац Вук Рашовић.