БиХ као и Србија, из "двице" у "кеца"

У оквиру квалификација за одлазак на Европско првенство 2012. године које се одржава у Пољској и Украјини, фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине на Билином Пољу савладала је Репрезентацију Румуније са 2:1. Изабраници Сафета Сушића успјели су да сустигну заостатак из првог полувремена и головима Ибишевића и Џеке нанијели Румунима први пораз у досадашња три међусобна […]

недеља, март 27, 2011 / 10:07

У оквиру квалификација за одлазак на Европско првенство 2012. године које се одржава у Пољској и Украјини, фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине на Билином Пољу савладала је Репрезентацију Румуније са 2:1.

Изабраници Сафета Сушића успјели су да сустигну заостатак из првог полувремена и головима Ибишевића и Џеке нанијели Румунима први пораз у досадашња три међусобна дуела.

Румунија је повела голом Марика у 29.минути. Ибишевић је у 63. изједначио на 1:1, а коначни резулат поставио је Џеко у 83.минути.

Ова побједа отвара бх. репрезентацији пут ка Европском првенству 2012.године.

Фудбалска репрезентација Енглеске побиједила је у Кардифу Велс са 2:0.

Енглеска је повела у 7. минуту голом Френка Лампарда из једанаестерца, а коначан резултат поставио је Дарен Бент у 14. минуту.

У оквиру исте групе, Бугарска и Швајцарска одиграле су меч без голова, па сада обје репрезентације имају по пет бодова.

Репрезентација Јерменије одиграла је данас у Јеревану неријешено 0:0 са селекцијом Русије.

Хрватска је гостовала Грузији и остала без бодова. Домаћа репрезентација славила је са 1:0, голом Кобијашвилија у посљедњим моментима меча.