Без голова у српском дербију

У посљедњем сусрету 20. кола Премијер фудбалске лиге Босне и Херцеговине Славија и Борац одиграли су 0:0 у Сарајеву. Борац је био много доминантнија екипа током првих 45 минута, док су се фудбалери Славије углавном оријентисали на чување свог гола и своју су прилику тражили преко контранапада. Крунић је имао прву прилику на сусрету за […]

недеља, април 3, 2011 / 21:20

У посљедњем сусрету 20. кола Премијер фудбалске лиге Босне и Херцеговине Славија и Борац одиграли су 0:0 у Сарајеву.

Борац је био много доминантнија екипа током првих 45 минута, док су се фудбалери Славије углавном оријентисали на чување свог гола и своју су прилику тражили преко контранапада.

Крунић је имао прву прилику на сусрету за Борац, али голман Славије успио је одбранити. Нешто касније, Стакић је имао сјајну прилику, али је погодио пречку.

Славија је потом узвратила у 36. минути када је Игор Радовановић лијепо упослио Тодоровића, али овај из веома изгледне позиције није успио постићи гол.

Пет минута прије одласка на одмор, Стево Николић искористио је збуњеност одбране Сарајлија, али га је у посљедњи час зауставио Бојан Регоје, па се на одмор отишло без голове, 0:0.

У наставку, домаћи су успјели прегруписати редове и кренули много одлучније према голу Асмира Авдукића. Најбољу прилику у другом полувремену Славија је имала у 70. минути, када је поповић одлично реаговао на убацивање Садиковића, али је Распудић успио избацити лопту са гол линије и тако спасити свог гол.

Борац тако сада има шест бодова предности на врху табеле у односу на Жељезничар, док је Славија избила на седму позицију.

САРАЈЕВО БУДУЋНОСТ 2:0
СЛОБОДА ЗРИЊСКИ 0:1
ВЕЛЕЖ ОЛИМПИЦ 3:0
ЛЕОТАР ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:1
ШИРОКИ Б. ТРАВНИК 2:1
ДРИНА З. ЗВИЈЕЗДА 1:2
ЧЕЛИК РУДАР П. 2:1
СЛАВИЈА БОРАЦ 0:0