Барселона поново побјеђује Реал

Фудбалери Барселоне побиједили су Реал у Мадриду са 3:1 (1:1) на "Сантијаго Бернабеу" у 163. ’ел класику’ у оквиру 16. кола Примере. Два највећа шпанска клуба сада имају по 37 бодова, с тим што Реал има утакмицу мање. Домаћи тим повео је већ у првом минуту голом Бенземе, изједначио је Алексис Санчес, почетком другог полувремена […]

недеља, децембар 11, 2011 / 01:55

Фудбалери Барселоне побиједили су Реал у Мадриду са 3:1 (1:1) на "Сантијаго Бернабеу" у 163. ’ел класику’ у оквиру 16. кола Примере.

Два највећа шпанска клуба сада имају по 37 бодова, с тим што Реал има утакмицу мање.

Домаћи тим повео је већ у првом минуту голом Бенземе, изједначио је Алексис Санчес, почетком другог полувремена Барса је уз много среће дошла до вођства аутоголом Марсела, а питање побједника ријешио је Фабрегас.

Катастрофална грешка голмана Валдеса донијела је Реалу предност после само 22 секунде. Чувар мреже Барсе буквално је додао лопту Ди Марији, Бускец је изблокирао Озила, али је Карим Бензема био ту да одбитак пошаље у мрежу.

Барса у 30. минуту стиже до изједначења – Лео Меси је послао идеалну лопту у простор за Алексиса Санчеса, а Чилеанац је пласирао лопту у доњи десни угао између двојице противничких играча и поред Касиљаса који се извио до краја (1:1).

Почетком другог дијела Роналдо је прилично слабо извео два слободна ударца у размаку од два минута, а затим је Барса уз много среће дошла до преокрета. Ћави је после избијене лопте ухватио волеј са 25м, а после одбитка од Марсела лопта је добила ефе, преварила Касиљаса и завршила од стативе у голу.

Барселона је после гола преузела контролу над игром и створила је двије солидне прилике – прво је Касиљас одбранио Санчесов ударац, а затим је Меси из слободног ударца шутирао за мало поред гола.

Реал је дјеловао безидејно, али је изненада дошао до велике шансе за изједначење. У 62. минуту центрирао је Ћаби Алонсо, Роналдо је био сам на 5м од гола, али је главом промашио гол.

Само четири минута касније Барса поново постиже гол – Дани Алвеш је центрирао са десне стране, а Коентрао је закаснио да покрије Фабреагаса који шаље лопту иза леђа Касиљаса.

Реал није побиједио Барселону у Примери још од маја 2008. године, а Каталонци су од тада са овим добили шест ‘класика’, уз један реми.