Барселона остала непоражена након продужетка у Пиониру

Кошаркаши Партизана поражени су у продужетку од Барселоне 68:67, после 58:58 у регуларних 40 минута меча деветог кола Евролиге. Партизан у више наврата губио са четири поена разлике током продужетка, а онда изабрао да има последњи напад за победу, 15,5 секунди пре краја. Захваљујући тројки Владимира Лучића (65:66) и потом сјајној акцији "2 на 2" […]

четвртак, децембар 6, 2012 / 23:10

Кошаркаши Партизана поражени су у продужетку од Барселоне 68:67, после 58:58 у регуларних 40 минута меча деветог кола Евролиге.

Партизан у више наврата губио са четири поена разлике током продужетка, а онда изабрао да има последњи напад за победу, 15,5 секунди пре краја. Захваљујући тројки Владимира Лучића (65:66) и потом сјајној акцији "2 на 2" Лео Ветерман/Ђорђе Гагић (67:66), црно-бели серијом 5:0 вратили су се у већ изгубљену утакмицу.

Барселона је имала напад 26,6 секунди пре краја, када се Вујошевић одлучио да позове Немању Гордића на фаул, а Марселињо Уертас погодио оба пенала.

Партизан мт:с тражио је да сам решава своју судбину и за то имао 15,5 секунди, Вестерман и овог пута Мусли одиграли су идентичну акцију оној из које је Гагић постигао 67. поен на мечу, али се између победе и пораза испречио бивши центар Партизана Џаваи и ударио "жестоку" рампу Муслију под обручем.

Навијачи су тражили силазну путању, али је све било више него регуларно – Барселона је остала једина непоражена екипа у Евролиги, а Партизан за утеху пред пут у Немачку има податак да је једини у Групи Х успео да намучи првака Шпаније. У Каталонији било је 82:85.

Био је то други од два напада за побједу црно-белих, други неуспјешно. Претходно, свега 26 секунди прије краја четврте четвртине, при резултату 58:58, најефикаснији играч Партизана на овој утакмици Драган Милосављевић кренуо је на улаз у срце рекета и у намјери да спусти лопту центру, у том случају Дејану Муслију, лоше је додао и дао противнику прилику да ријеши меч прије продужетака.

Кошаркаше кључни меч очекује следеће недеље у Бамбергу, а треба им победа од 5 поена разлике за даљи пласман.