Барса у финалу и уз реми

Барселони је сачувала предност из првог меча, па је за пролаз у финале Лиге шампиона био довољан и 1:1. Домаћи тим доминирао је у првом полувремену реванша, али сјајни Икер Касиљас зауставио је све покушаје Месија и ВИље. Реал је организивао свега неколико напада преко Роналда пошто је Барса лопту контролисала 68% времена. По натопљеном […]

уторак, мај 3, 2011 / 22:42

Барселони је сачувала предност из првог меча, па је за пролаз у финале Лиге шампиона био довољан и 1:1.

Домаћи тим доминирао је у првом полувремену реванша, али сјајни Икер Касиљас зауставио је све покушаје Месија и ВИље. Реал је организивао свега неколико напада преко Роналда пошто је Барса лопту контролисала 68% времена.

По натопљеном терену стадиона у Барселони, домаћи тим има потпуну контролу над мечом. Реал преко Роналда покушава да стигне до гола Каталонаца, који са са друге стране преко брзих контри Месија угрожавају ослабљену одбрану ривала.

У другом полувремену Реал се колико-толико ослободио притиска домаћина, нешто више је имао лопту у свом посједу, али је онда у 54. минут Инијеста показао зашто је један од најбољих фудбалера свијета пронашавши Педра Родригеса између четворице ривала, а нападачу Каталонаца није било тешко да коначно савлада овај пут немоћног Касиљаса.

Ипак, само шест минута касније Реал је искористио грешку Педра на средини терена, лопта је стигла до Ди Марије који је направио одличан продор, ушао у казнени и снажно шутирао али је погодио само стативу. На његову срећу лопта се одбила право до њега, а сјајни Аргентинац није поново шутирао већ је проиграо Марсела у средини који је у паду успио да савлада Валдеса.

Први дуел на стадиону "Сантијаго Бернабе" Каталонци су добили са 2:0 погоцима Лионела Месија.