Банетов гол за историју Челзија

Фудбалери Челсија освојили су Лигу Европе, пошто су поготком Бранислава Ивановића побиједили Бенфику са 2:1 (0:0) у финалу на Амстердам Арени. Водећи погодак за ‘Плавце’ постигао је Фернандо Торес у 60. минуту, а изједначио је Оскар Кардосо осам минтуа касније из оправдано досуђеног пенала. У другом минуту надокнаде Ивановић је невјероватно скочио после корнера Мате […]

четвртак, мај 16, 2013 / 08:08

Фудбалери Челсија освојили су Лигу Европе, пошто су поготком Бранислава Ивановића побиједили Бенфику са 2:1 (0:0) у финалу на Амстердам Арени.

Водећи погодак за ‘Плавце’ постигао је Фернандо Торес у 60. минуту, а изједначио је Оскар Кардосо осам минтуа касније из оправдано досуђеног пенала. У другом минуту надокнаде Ивановић је невјероватно скочио после корнера Мате и главом је послао лопту у супротни угао за велико славље и трофеј Челсија.

До финала Лиге шампиона између Бајерна и Борусије Дортмунд 25. маја Челси ће бити тренутни власник трофеја у оба европска такмичења.

Један рекорд поставио је и међу навијачима Челсија омражени менаџер Рафаел Бенитес – после Уда Латека, постао је први тренер који је са три различита клуба освојио неки европски куп (Валенсија, Ливерпул и Челси).

Неки од навијача Бенфике били су уплакани после пораза. Како и не би, прије неколико дана су изгубили од Порта голом у 91. минуту и тако су скоро сигурно изгубили домаћу титулу, а сада су и на евросцени поражени голом у надокнади времена.

Бранислав Ивановић каже да је тим Челсија заслужио славље, док је Немања Матић рекао да не побјеђује увијек бољи тим.