Бамберг срушио ПАО, Уникс разбио Олимпију

Руски представник до ногу је потукао госте из Словеније, који су снажнији отпор пружили само у првој четвртини сусрета. Наставак утакмице протекао је у апсолутној доминацији расположених кошаркаша Уникса, док је немоћна екипа Олимпије била скоро непрепознатљива. Колико су Љубљанчани били немоћни у овом мечу показује податак да су у трећој четвртини постигли само пет […]

петак, новембар 18, 2011 / 08:06

Колико су Љубљанчани били немоћни у овом мечу показује податак да су у трећој четвртини постигли само пет поена.

Најзаслужнији за тријумф домаћина били су Терел Лајдеј са 22 поена и Мајк Вилкинсон са 20, док је у тиму Олимпије бољи од осталих био Варда, који је убацио 13 поена. Он је био и једини играч љубљанске екипе са двоцифреним бројем поена.

Шупут је за Бамберг убацио 19 кошева, уз одличан проценат шута за два и три поена, блистао је и Џулијус Џенкинс, док је тим Жељка Обрадовића остао замало "кратак" у неизвесној завршници.

Бамберг је водио 66:59 и 71:64, ПАО смањио на 77:76, али није било времена за преокрет.

Актуелном шампиону Европе ово је други неуспијех заредом, после пораза од ЦСКА у продужетку прошле недеље, а прваку Њемачке можда и кључна побједа у трци за Топ 16.

Барселона је поправила скор на 5-0, али тек после драме у дуелу са Галатасарајом у Истанбулу – 70:66.

Каталонци су на полувремену имали 15 поена предности, у трећој четвртини чак 20, али је домаћин 10 секунди прије краја пришао на само 66:68. Јака Лаковић тада је погодио прво, намјерно промашио друго слободно бацање, али су судије додијелиле лопту Барселони због преступа Лукше Андрића.

Марселињо Уертас је фаулиран, рутински је погодио оба пенала и сачувао ореол непобједивости.