Атлетико и Барса одлучују о титули у задњем колу

Одлука о шампиону Шпаније биће донијета у директном дуелу између Барселоне и Атлетико Мадрида, после ремија обе екипе у претпоследњем колу. Лидер Атлетико извукао је бод против Малаге (1:1), док је Барселона играла без голова на гостовању Елчеу. Атлетико је остао на првом мјесту Примере са 89 бодова, три више од Барселоне која ће следећег […]

недеља, мај 11, 2014 / 21:42

Одлука о шампиону Шпаније биће донијета у директном дуелу између Барселоне и Атлетико Мадрида, после ремија обе екипе у претпоследњем колу.

Лидер Атлетико извукао је бод против Малаге (1:1), док је Барселона играла без голова на гостовању Елчеу.

Атлетико је остао на првом мјесту Примере са 89 бодова, три више од Барселоне која ће следећег викенда дочекати ‘јорганџије’.

Фаворити су у овом колу потпуно разочарали, па је тако Реал изгубио у Вигу од Селте резултатом 2:0 и тако се и математички опростио од наслова шампиона.

У дербију зачеља Алмерија је побиједила Гранаду са 2:0, док је најузбудљивије било у Севиљи, гдје је Бетис у самом финишу гурнуо Ваљадолид у зону испадања – 4:3.

Хетафе је минималним резултатом надиграо Севиљу, док су бодове подијелили Еспањол и Осасуна.

Атлетико је пропустио велику шансу да на свом Висенте Калдерону осигура јубиларну 10. титулу, а прву од 1996. године. Међутим, када се у обзир узме ток утакмице, ‘јорганџије’ могу да буду задовољне што и даље имају три бода предности у односу на Барселону.

Прво полувреме донијело је иницијативу домаћих и пропуштене двије велике прилике преко Давида Виље и Тобија Алдервилда.

Казна за промашаје стигла је у 65. минуту када је Саму погодио и донио предност Малаги. Ипак, пораз Атлетика спречио је управо Алдервилд, када је у 74. минуту био највиши у скоку после корнера Сосе.

Кикс ривала за титулу није успела да реализује Барселона, која је одиграла без голова у Елчеу. Меси и другови су константно покушавали да угрозе гол домаћина, али ни више од 20 удараца ка голу није било довољно. Ерера је одлично бранио и спријечио Каталонце да се изједначе са Атлетиком.

Реал Мадрид је одиграо још једну разочаравајућу утакмицу и изгубио на гостовању Селти са 2:0. Тим поразом ‘краљевски клуб’ дефинитивно је испао из трке за титулу, па сада чека финале Лиге шампиона.

Бетис је поготком Хуанфрана у 91. минуту побиједио Ваљадолид са 4:3 и скоро га повукао у Сегунду. Екипа за коју су цијели меч одиграли Антонио Рукавина (асистирао код првог гола) и Стефан Митровић, пала је на 19. позицију и потребно јој је мало чуда да остане прволигаш.

Алмерија је у дербију зачеља головима Версе и Видала са пенала побиједила Гранаду у гостима и побјегла из опасне зоне. Гранада је остала прва ‘изнад црте’ са 38 бодова, једним мање од данашњег противника.

Хетафе је голом Ескудера у 70. минуту славио против Севиље, док су Колото са једне и Акуна са друге стране донијели бод Еспањолу, односно Осасуни.